Tokyo Olimpiyatları’nda görülmemiş tedbirler! Sporcuların seks yapmasını önlemek için özel karton yatak hazırlandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Normal şartlar altında geçen yıl düzenlenmesi planlanan ancak pandemi nedeniyle 2021’e ertelenen Tokyo Olimpiyatları için en büyük çekince yine koronavirüs olarak görülüyor.

Virüsün bulaşmasını engellemek için neredeyse her türlü yolu deneyen organizasyon komitesi hiçbir detayı atlamıyor. İşte onlardan bazıları…

Seks engelleyici yatak

Hürriyet’in haberine göre organizasyon sırasında sporcuların Olimpiyat Köyü’nde seks yapmasını engellemek için yataklar kartondan yapıldı ve iki kişi yatağa çıktığı zaman çökecek şekilde tasarlandı.

Tokyo 1

Bununla beraber Büyük Britanyalı cimnastikçi Rhys Mcclenaghan, yatağın üzerine çıktı ve karton yatakların seksi engelleyemeyeceğini göstermeye çalıştı.

Tokyo2

2008 Pekin’de altın madalya kazanan ABD’li ünlü kadın kaleci Hope Solo, “Sporcular olimpiyat köyünün her yerinde seks yapıyordu” ifadelerini kullanmıştı.

Madalyaları kendileri takacak

Finalde ilk 3’e giren sporculara tören sırasında madalyaları, önceki oyunlardaki gibi görevlilerce boyunlarına takılarak verilmeyecek. Bir kutu içinde takdim edilecek madalyaları sporcular, kendiler boyunlarına takacak. Madalya kutularını hazırlayan görevlilerin ise dezenfekte edilmiş maske ve eldiven takması zorunlu olacak. Sporcular da törende zorunlu maske takacak.

Görevliler arasında 2 metre uzaklık

Organizasyondaki görevliler, çalışma alanları dahil olmak üzere sporcularla 2 metrelik mesafede kalacak. Bu kişiler ayrıca aksi belirtilmedikçe yemeklerini tek başlarına veya diğerlerinden 2 metre uzakta yiyecek.

Müsabakalarda yer alacak sporcular ve yakınlarındaki herkes günlük olarak koronavirüs testi yaptıracak.

Ayrıca Olimpiyat ve Paralimpik Köyü’ne veya bir organizasyon alanına her girildiğinden kişinin ateşi kontrol edilecek. Semptomları olanların girişine izin verilmeyecek. koronavirüs önlemleri kapsamında oyunlara ülke dışından herhangi bir seyirci alınmayacak.

Tokyo Olimpiyatları’nda görülmemiş tedbirler! Sporcuların seks yapmasını önlemek için özel karton yatak hazırlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.