Tıp dünyası şaşkın! Az kalsın son orgazmı oluyordu

ABD’nin Mississippi eyaletinde yaşanan olayda; cinsel ilişkiye giren 45 yaşındaki kadın orgazm esnasında göğsünde acı hissetti. Öleceğini zanneden kadın apar topar hastaneye kaldırıldı. Kadının çoğunlukla 60'lı ve 70'li yaşlardaki erkeklerde görülen aort intramural hematomu yaşadığı öğrenildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cinsel ilişkiye girmek heyecan verici bir duygu olabilir. Bu heyecan bazen bazı kişilerde olumsuz reaksiyon yaşamalarına neden olabilir. ABD’nin Mississippi eyaletinde yaşayan 45 yaşındaki talihsiz kadın da cinsel ilişki sırasında az daha canından oluyordu.

Orgazm sırasında göğsünde bıçak saplanmış gibi acı çektiğini ve sonrasında öleceğini düşündüğünü söyleyen kadın apar topar hastaneye kaldırıldı. İlk incelemelerde kadının yaşadığı sorun tespit edilemese de, sonrasında doktorlar sorunu tespit etti.

İşte cinsel ilişki esnasında kadınları orgazmda en hızlı zirveye çıkacak yöntemler!

GENELDE ERKEKLERDE GÖRÜLÜYOR

Kadının hastaneye kaldırılmasına neden olan sorunun ana arterinde hayati tehlike oluşturan bir yaralanma olduğu ortaya çıktı. İsmi açıklanmayan 45 yaşındaki kadının aort intramural hematomu olduğu tespit edildi. Nispeten nadir görülen bir durumdur ve genellikle 60’lı ve 70’li yaşlardaki erkeklerde görülür. Semptomlar kalp hastalığına benzer ve bu da tanıda gecikmeye neden olabilir.

Genellikle hematomun altında yatan durum olan akut aort sendromu (ASS) riski altındaki kişiler, genellikle aortun zamanla zayıflamasına neden olan yüksek tansiyonu olan kişilerdir.

Ekran Goruntusu 2022 08 05 210411

Doktorlar kadının aortunda seksin neden olduğu bir stresin meydana geldiğini belirtti. 3 gün hastanede kalan kadına ilaç tedavisi uygulandı. Uzmanları durumu, “Cinsel aktiviteye verilen fizyolojik tepki, fiziksel tepki ve duygusal tepki ile ilişkilidir.” şeklinde açıkladı.

 

Tıp dünyası şaşkın! Az kalsın son orgazmı oluyordu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.