Etkinlikte dansöz oynatan Züccaciyeciler Derneği, Ticaret Bakanlığı’nın logosunu izinsiz kullanmış!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya Titanic Mardan Palace Otel’de düzenlenen Züccaciyeciler Derneği’nin etkinliğinin gala yemeğinde bir dansöz sahneye çıkarak dans etti.

Masalara çıkarak oynayan dansöze bazı iş insanları da eşlik etti.

“TİCARET BAKANLIĞI ETKİNLİĞİ DESTEKLİYOR” İDDİASI

Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında, derneğin etkinliğinin gala gecesinde dansöz oynatıldığına ilişkin görüntüler yer almış, söz konusu organizasyonun Ticaret Bakanlığı tarafından desteklendiği iddia edilmişti.

Dansoz3

TİCARET BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

Ticaret Bakanlığı, Züccaciyeciler Derneği organizasyonunda yer alan dansöz oynatılma görüntüsünün Bakanlıkça desteklenmesinin kesinlikle söz konusu olmadığını belirtti.

Bakanlığın açıklamasında, “Ticaret Bakanlığının ‘yemek organizasyonu ve eğlence’ gibi bir desteği bulunmamaktadır” ifadeleri kullanıldı.

Bahsi geçen yemek organizasyonu ve ortaya çıkan görüntünün Ticaret Bakanlığınca desteklenmesinin “kesinlikle söz konusu olmadığı” vurgulanan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Ticaret Bakanlığının ‘yemek organizasyonu ve eğlence’ gibi bir desteği bulunmamaktadır. Adı geçen derneğin kendi inisiyatifiyle düzenlediği anlaşılan, Bakanlığımızla ve Bakanlığımızın verdiği desteklerle hiçbir ilgisi bulunmayan söz konusu etkinliğinde ortaya çıkan görüntünün Ticaret Bakanlığı ile ilişkilendirilmesinin maksatlı olduğu değerlendirilmektedir.”

Açıklamada, Bakanlığın onayı ve bilgisi dışında Bakanlık logosunu kullananlar hakkında da gerekli idari incelemelerin başlatılacağı bildirildi.

Etkinlikte dansöz oynatan Züccaciyeciler Derneği, Ticaret Bakanlığı’nın logosunu izinsiz kullanmış!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.