Terör örgütü PKK’nın kirli oyunu! Duhok’taki saldırıyı TSK’nın üzerine yıkmaya çalıştılar

Irak'ın kuzeyinde bulunan Duhok vilayetinde düzenlenen bombalı saldırıda 8 sivil hayatını kaybetti. Olayı örtmek isteyen PKK teröristler suçu Türkiye'ye attı. Güvenlik kaynakları iddiayı yalanlarken Dışişleri Bakanlığı da bir açıklama yaptı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terör örgütü PKK, 8 sivilin can verdiği Duhok’taki saldırıyı Türkiye’nin üzerine yıkmaya çalıştı.

Irak’ın kuzeyinde bulunan Duhok bölgesine teröristlerin saldırısı sonucu 8 kişi hayatını kaybetti.

PKK YANLISI MEDYA ASILSIZ HABERLER YAPTI

PKK/KCK yanlısı yayın yapan medya organlarında saldırının Türkiye tarafından yapıldığına yönelik asılsız iddialar geldi.

Bu iddialara cevap güvenlik kaynaklarından geldi.

Duhok 2

SALDIRIYI TERÖRİSTLER DÜZENLEDİ

Güvenlik kaynakları, Irak’ın kuzeyinde sivillerin öldüğü saldırının teröristler tarafından düzenlendiğini bildirdi.

Güvenlik kaynakları, Irak’ın kuzeyinde Parakh köyü civarında patlama sonucunda ölen ve yaralananların olduğuna dair bazı bilgiler alındığını belirtti.

YALAN HABERLER PAYLAŞILDI

Bununla birlikte terör örgütü PKK/KCK yanlısı yayın yapan medya organlarında TSK’nın, “Duhok’ta düzenlediği sözde atışlar nedeniyle sivillerin hayatını kaybettiği” yönünde haberlere rastlandığına dikkati çeken güvenlik kaynakları, Irak’ın kuzeyindeki operasyonlar sonucunda terör örgütünün dağılma noktasına geldiğini, örgütün içinde bulunduğu zor durumdan kurtulmak için yalan, dezenformasyon gibi ahlak dışı yollarla çıkış arayışında olduğunu kaydetti.

Duhok 3

PKK MASUM SİVİLLERİ HEDEF ALDI

Terör örgütü PKK/KCK’nın masum sivilleri hedef aldığı, bölge halkının köylerine, tarla ve bahçelerine gidemediği gerçekleri biliniyorken bu tür haberlerin dikkatleri dağıtmak, algı oluşturmak için maksatlı ve yanlı olarak yayınlandığını vurgulayan kaynaklar, söz konusu olayın teröristler tarafından düzenlendiğinin anlaşıldığını ifade etti.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞINDAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili Dışişleri Bakanlığı da bir yazılı açıklama yayınladı.

Yapılan yazılı açıklamada, “Irak’ın Dohuk vilayetinin Zaho ilçesinde bir dere kenarına bugün (20 Temmuz) gerçekleştirilen saldırıda, ilk belirlemelere göre 8 kişinin hayatını kaybettiği; 23 kişinin ise yaralandığı büyük üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu elim hadisede hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyor; yakınları başta olmak üzere dost ve kardeş Irak halkına ve Hükümetine taziyelerimizi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz” denildi.

“Masum insanları hedef alan ve terör örgütü kaynaklı olduğu değerlendirilen bu gibi saldırılarla..”
Açıklamada, “Türkiye sivilleri hedef alan her türlü saldırının karşısındadır. Türkiye terörle mücadelesini uluslararası hukuka uygun şekilde, sivillerin, sivil altyapının, tarihi ve kültürel varlıklar ile tabiatın korunmasına azami hassasiyet göstererek yürütmektedir. Masum insanları hedef alan ve terör örgütü kaynaklı olduğu değerlendirilen bu gibi saldırılarla ülkemizin terörle mücadeledeki haklı ve kararlı tutumunun hedef alındığı kıymetlendirilmektedir. Türkiye gerçeğin açığa çıkması noktasında her türlü adımı atmaya hazırdır. Irak hükümeti yetkililerini hain terör örgütünün söylem ve propagandasının etkisi altında açıklamalar yapmamaya, bu elim hadisenin gerçek faillerinin açığa çıkarılması için iş birliği yapmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Terör örgütü PKK’nın kirli oyunu! Duhok’taki saldırıyı TSK’nın üzerine yıkmaya çalıştılar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.