Tencere-kapak misali! Cübbeli Ahmet Hoca: “Doğu Perinçek’le birçok konuda aynı fikirdeyiz”

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haber Global ekranlarında yayınlanan Candaş Tolga Işık’ın sunduğu Az Önce Konuştum programının bu haftaki konuğu kamuoyunda “Cübbeli Ahmet Hoca” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü oldu.

Cübbeli Ahmet, gündeme dair birçok konuda açıklama yaparken, tarikatlar, deizm ve siyasete dair çarpıcı sözler söyledi…

Programdan öne çıkan başlıklar:

Kızının düğünü hakkında eleştiriler

Kız düğününü erkek tarafı yapıyor. Düğünde erkek tarafı ısrarcı oldu. Ben yapmayın desem yanlış anlaşılırdı. İzinler alınmış.Ben iki maske taktım bir köşeye oturdum. Kızının düğününe gitmemek olur mu?. Kadınlara haremlik selamlık yapılmış. Oradaki kadınlar çarşaflı kadınlar bunları gazeteye verdiler. Erkek tarafının bize verdiği bilgi salon 3 bin kişilik ve şu kadar kişiye yer veriliyor. Yemek işi de olmadı. İzinler var dendi bu salonun sorumluluğunda. Ben mecbur gideceğim kızımın düğünü.

Pandemi hakkında ne düşünüyor?

Evinde dur denilirken sen camiye gidersen olmaz. Eski senelere göre teravih yoğunluğu zaten son zamanlarda düştü. Diyanet “evde kılınsın” dedi. Bu uygun elbette. “Teravihe gideceğim” diye çıkacak, istismar edilecekti.

Kovid olduğunu bile bile gezip birinin ölümüne sebep olursan katil hükmündedir. Ecel değişmez ama katil olursun.

Tarikatlara bakışı

Devletin kanunlarına göre zaten tarikatlar kapalı. Bu tarikatları millet kapatacak. Biz bu tarikatları yıllardır söyledik. FETÖ’yü, Ali Kalkancı’yı, Adnan Oktar’ı Adnan Oktar FETÖ’ye fason çalışıyordu. Millet din ilim ile uğraşanın para, ırz tuzaklarından nefret ediyor. “Dinler arası diyalog Türkiye’yi işgal projesidir” dediğimde olanları gördük.

“Perinçek ile birçok konuda aynı fikirdeyiz”

Demirtaş’a methiye düzen İmamoğlu’nun yaptığı yanlıştı.  “Ekrem bey, özür dilerse oy verilir dedim. Çözüm sürecinin de aleyhinde konuşan biriyim. Doğu Perinçek bizi kırıp geçiren biridir. Ama Doğu Perinçek ile birçok konuda aynı fikirdeyiz. Parti din değildir. Her çeşit adam vardır. İcraatlara bakmak lazım. Vatana millete faydalı görülünce verilir. Siyasetin dini imanı yok.

“İlahiyat okuyanlarda da deizm artıyor”

Deizm, ilahiyat okuyanlarda da artıyor. Deizm ya da ateizmin çoğalması bu durumda kaçınılmaz. Çözüm arıyoruz. Öyle bir durumdayız ki gençlerin nerden kafasını karıştırıyorlar. Gençler neyi sorguluyor. Biz bunların cevaplarını vermeye çalışıyoruz.

Tencere-kapak misali! Cübbeli Ahmet Hoca: “Doğu Perinçek’le birçok konuda aynı fikirdeyiz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.