Tanju Özcan CHP’den ihraç edilmek için her yolu deniyor! Şimdi de “Kılıçdaroğlu aday olmasın” dedi…

featured
service

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı’nın adayının kim olacağı yönünde tartışma sürerken Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın adaylığının önünü kapatan Kılıçdaroğlu’nun aday olabileceği iddiası güçlenirken, mültecilerle ilgili yaptığı çıkışlarla bilinen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan çok çarpıcı açıklamalar geldi.

‘Erdoğan döneminin sona ereceği artık netleşmiştir’ diyen Özcan, siyasi parti liderlerinin aday olmamasını istedi.

“CUMHURBAŞLKANI ADAYI OLMAMALIDIR”

Tanju Özcan’ın sosyal medya üzerinden bu paylaşımlar şu şekilde:

1- Erdoğan döneminin sona ereceği artık netleşmiştir. Şayet Parlementer Sisteme dönme kanusunda muhalefet samimi ise; hiçbir Siyasal Parti GENEL BAŞKANI Cumhurbaşkan adayı olmamalıdır. Zira, Siyasi Parti Genel Başkanları Parlementer sistemlerin doğal Başbakan adaylarıdır.

2) Parti Gen. Başkanlarının ucube sistemde CB adayı olmaları ve seçilmelerinin, sistemi kalıcı hale getirebileceğinden kaygılıyım.Parlementer sisteme dönene kadar parti genel başkanları, bakanların kendilerine bağlı olacağı kuvvetli CB yardımcısı olmaları en doğru seçenek olacak.

“SORUMLULUK” DEDİ…

3) Böylelikle güçlü CB yardımcısı siyasi parti genel başkanları, denge-denetim mekanizmasını işletilmesini sağlamanın yanı sıra, parlamenter sisteme dönüş garantisinin sigortası da olacaktır.

4-Bunların yazmamın sebebi, bu ülkeyi çok seven, milletinin menfaatlerini her zaman herşeyin üstünde tutan,4 dönem Milletvekilliği yapan, halende Belediye Başkanlığı koltuğunda oturan sorumluluk duyan bir T.C. Vatandaşı olarak torunlarımın gözlerine pişmanlıkla bakmamak içindir.

TANJU

Tanju Özcan CHP’den ihraç edilmek için her yolu deniyor! Şimdi de “Kılıçdaroğlu aday olmasın” dedi…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir