Taksicilerin zam talebine olumsuz yanıt! Şimdi ne olacak?

Taksiciler geçtiğimiz gün UKOME'den çıkan yüzde 51,57'lik oranı beğenmeyerek protestoya gitmişti. İstanbul Taksiciler Esnaf Odası'nın zam talebi üzerine İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, "UKOME tarafından belirlenen tarifede değişiklik yapma yetkimiz yok" açıklamasını yaptı.

featured

UKOME tarafından dün alınan kararla taksicilere de zam yapılmıştı. UKOME’nin zam oranını beğenmeyen İstanbul Taksiciler Esnaf Odası, yeni oran belirlenmesi için İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB)’ne başvurdu.

“YETKİMİZ YOK” AÇIKLAMASI YAPILDI

Yazılı açıklama yapan İSTESOB ise, “5216 Sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu arasında çelişki olması, taksi, minibüs ve servis taşımacılığı ücret tarifelerinin belirlenmesi konusunda UKOME kararlarının kamu kurum ve kuruluşları ile diğer gerçek ve tüzel kişileri bağlaması nedeniyle birliğin, UKOME tarafından belirlenen tarifede değişiklik yapma yetkisinin bulunmadığı yönünde karar aldı” denildi.

ZAM ORANINI BEĞENMEMİŞLERDİ 

Dün İBB ve Bakanlık zam oranını yüzde 51,57 olarak belirledi. Taksicilerin açılış ücretleri 19 TL, indi bindi ücretleri 70 TL olarak belirlendi. Taksiciler bu karardan memnun kalmadıklarını ve uygulamayacaklarını belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir