İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz öncesi bir dişçide Pensilvanya ile ‘Yurtta barış, dünyada barış’ sloganını konuştu mu?”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, A Haber ekranlarında yayınlanan "Sebep Sonuç" programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, A Haber ekranlarında Melih Altınok’un hazırlayıp sunduğu “Sebep Sonuç” programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunuyor.

Bakan Soylu’nun konuşmasından öne çıkanlar:

“Irak ve Suriye, dünyada iki terör örgütünün devlet otoritesini yok ettiği ülkeler. Bunlar DEAŞ ve PYD/PKK. Dünya bunun maliyetini ve bedelini ödüyor.

Romanya İçişleri Bakanı ile görüşürken, ‘Bizde hiç terör olayı olmuyor’ dedi. Keşke biz de öyle diyebilsek. Bizim hemen güneyimizde Suriye’de bri terör koridoru oluşturulmaya çalışılıyor. Eğitim ve strateji açısından desteklenen, çok önemli mühimmatlarla beraber desteklenen bir terör örgütü var.

Biz bu konuda septik değiliz. Her meseleyi teröre yoran bir anlayışımız yok.

Kendilerini koruyamayan ülkeler 21. yüzyılda büyük bir yalnızlık içerisindeler.

GÖÇMEN SORUNU

Avrupa rahat, ABD’de rahat. Onlar bir tek şey istiyor. Türkiye; İran, Irak, Suriye sınırlarını korusun, bize göçmen gelmesin. Biz göçmen sorununu bir terörden kaynaklanan insanların yer değiştirme sorunu olarak görmeyelim, ekonomi, adalet sorunu olarak görmeyelim. Kendi üretimlerini, ekonomileri yükseltmek, diğer ülkelerin ekonomilerini aşağıya çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Sömürü düzeninin bir başka versiyonunu ortaya koymaya çalışıyorlar.

“PANDEMİ SÜRECİNİ EN AZ HASARLA ATLATIYORUZ”

Türkiye pandemi sürecini en az hasarla atlatıyor. Türkiye, savunma sanayii ve şehir hastaneleri altyapısını yapmış. Türkiye bunlarla 21. asıra iyi giriş yapmış. Sayın Cumhurbaşkanımızı kim nasıl izliyor bilmiyorum. Türkiye’nin altyapı meselelerini, Türkiye’yi vesayetten kurtarma meselelerini çözdükten, çözmeye ramak bıraktıktan sonra bir atlayış daha gerçekleştirdi.

Türkiye’nin dış politikasına baktı. Türkiye’ye içeriden saldırıları biz kontrol edebiliriz. Ama dışarıdan saldırıları kontrol edebilme kabiliyetinin Türkiye’nin dönem dönem olmadığını hepimiz gördük ve şahit olduk. Darbelerle, terörle, siyasal istikrarsızlıklarla, ekonomik saldırlara şahit olduk.

HDP’Lİ GÜZEL’İN TERÖRİSTLE FOTOĞRAFI

Muhalefet gibi görmezden gelemeyiz, sırtımızı dönemeyiz. Muhalefet liderleri ‘Bu fotoğraflar doğru değil’ demedi.

2009 yılında terör örgütüne katılmış şu resmini verdiğiniz kişi. Peki nereden katıldığını biliyor musunuz? Dicle Haber Ajansı’ndan… Zaten bizi şu anda düşürmek istedikleri tuzak tam da bu. Bize ‘Terörle mücadelede nasıl bu noktaya gelirsiniz, siz kişi başına gelir seviyesini nasıl yükseltirsiniz, bu kadar büyük badireler içerisinden nasıl çıkarsınız’ diyorlar.

TÜRKİYE’NİN TERÖRLE MÜCADELESİ

Dünyanın her yerinde Türkiye’nin mücadelesi konuşuluyor. AB ve ABD terörü meşrulaştırmaya çalışıyor.

45 BİN 800 KİŞİ FETÖ’DEN İHRAÇ EDİLDİ

Terörle iltisak ve irtibat kamudan ihraç için yeterlidir. 45 bin 800 kişi FETÖ’den ihraç edildi.

İBB’YE ‘TERÖR’ TEFTİŞİ

Sosyal medya trolleriyle… Bazı gazetecilere maaş vermek sizi haklı çıkarmaz. Bazı gazetecilere her 15 bin lira, bazı gazetecilere her ay 30 bin lira maaş bağlamak sizi haklı çıkarmaz. Teftiş CHP’li belediyelere özgü değil. İçişleri, birçok belediyede 2 bin 32 soruşturma yaptı. İBB’nin bu personellerin geçmişini bilmeme ihtimali yok.

Bizde bütün bilgi ve belgeler var.

“DOSYALARA EL KONULDU” İDDİASI

İBB’deki dosyalara el konulması söz konusu değildir.

“DİAYDER YPS/PKK BAĞLANTILI”

DİAYDER örgüt üyelerini İBB’de işe soktu. DİAYDER YPS/PKK’yla bağlantılı. PKK’nın şehir yapılanması YPS’ye karşı alarm durumundayız. 2021’de 183 terör eylemi engellendi.”

KILIÇDAROĞLU’NUN DİNLENME İDDİASI

Dinleseydik Pensilvanya’yla konuşmalarını duyardık.

Kamu zararı 3 şekilde belli olur. Bir Sayıştay raporlarında. İki kamu zararı mahkemeler, yargı tarafından belirlenir. Üç teftiş tarafından belirlenir. Bu dosyaların hiçbirinde kamu zararı tespiti yok.

“KHK’LAR SAYESİNDE TÜRKİYE’DE DÜZEN SAĞLANDI”

Devletten şu ana kadar 150 bin kişi ihraç edildi. KHK’lar sayesinde Türkiye’de düzen sağlandı.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: “Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz öncesi bir dişçide Pensilvanya ile ‘Yurtta barış, dünyada barış’ sloganını konuştu mu?”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir