Ümit Özdağ’ın ‘gazeteci’ diye lanse ettiği suç makinesi Hasan Tolga Balcılar tutuklandı

Irkçı Ümit Özdağ’ın Osmaniye’de provokasyon için görevlendirdiği suç makinesi Hasan Tolga Balcılar, tutuklanarak cezaevine gönderildi…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ümit Özdağ’ın “Kaçak Afganlar haberini yaptığı için gözaltına alınan gazeteci” diye tanıttığı ancak basın mensubu olmadığı öğrenilen ve 8 ayrı suçtan yargılandığı ortaya çıkan Hasan Tolga Balcılar, ‘’halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekten’’ tutuklandı.

Sosyal medya hesaplarından sığınmacılarla ilgili her ırkçı yalanı belgelerle yalanlanan Ümit Özdağ güzellemesi yapan Balcılar’ın, Osmaniye’de uzun zamandır bazı belediyelerden ‘’haber yapma tehdidi ile’’ para aldığı iddia edilmişti.

Hasan Tolga Balcılar isimli şahsın, kendisini gazeteci olarak tanıtarak Instagram üzerinden provokasyon yaptığı ortaya çıkmıştı.

Ümit Özdağ’ın ‘gazeteci’ dediği Hasan Tolga Balcılar sahtekar çıktı! Osmaniye’nin suç makinesi…

Geçtiğimiz hafta sosyal medyada yayınladığı Osmaniye Cevdetiye Geçici Barınma Merkezi’nden firar eden Afganlar videoları ile Balcılar’ın halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmesi neticesinde bölge halkı Afgan sığınmacılara saldırmış ve ortaya dehşet verici görüntüler çıkmıştı.

Balcılar’ın basın kartı olmadığı ve Zafer Partisi’nin Osmaniye teşkilatında üye olduğu öğrenilmişti.

TUTUKLANDI

8 ayrı suçtan yargılandığı öğrenilen Hasan Tolga Balcılar, ‘’halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekten’’ tutuklandı.

Ümit Özdağ’ın ‘gazeteci’ diye lanse ettiği suç makinesi Hasan Tolga Balcılar tutuklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.