Spor Toto 1. Lig’de play-off sistemi değişti! 3. takım direkt finale kalacak

TFF, Spor Toto 1. Lig'de play-off sisteminin değiştirilmesine karar verdi. Yeni kurallar çerçevesinde Ligi 3,4,5,6 ve 7. sırada bitiren takımlar, play-off'a kalacak. 3.takım direkt finale kalmaya hak kazanacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Spor Toto 1. Lig’in yeni play-off sisteminde ligi 3. bitiren takım direkt olarak finalde mücadele edecek.

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto 1. Lig play-off sisteminde değişikliğe gitti.

Yapılan açıklamaya göre, ligi 3. bitiren takım doğrudan play-off finaline kalacak. Ligi 3, 4, 5, 6 ve 7. sırada bitiren takımlar Play-Off müsabakalarına katılma hakkı kazanacak.

ÖNCEDEN 4 TAKIM PLAY-OFF OYNUYORDU

TFF 1. Lig’de daha önceki play-off sisteminde 3 ve 5., 4 ve 6. takımlar arasındaki çift maçın ardından, finale kalan takımlar tek maç üzerinden Süper Lig için karşılaşıyordu.

Tff 1.Lig

İşte TFF’nin değişiklik ile ilgili yaptığı açıklama:

“Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu yaptığı toplantıda, 2022-2023 sezonundan itibaren Spor Toto 1. Lig’de Play-Off Sisteminin değiştirilmesine karar verdi.

Sezon sonunda ligi ilk iki sırada bitiren takımların doğrudan Spor Toto Süper Lig’e yükseleceği Spor Toto 1. Lig’de Play-Off Sistemi şu şekilde uygulanacak.

-Ligi 3, 4, 5, 6 ve 7. sırada bitiren takımlar Play-Off müsabakalarına katılma hakkı kazanır.

– Ligi 3. sırada bitiren takım doğrudan Play-Off Finaline yükselir.

– Ligi 4. sırada bitiren takım ile 7. sırada bitiren takım, 5. sırada bitiren takım ile ise 6. sırada bitiren takım eşleşir. Müsabakalar, 4. ve 5. takımların sahasında tek maç eleme usulüne göre oynanır.

– Bu müsabakaları kazanan takımlar, ilk maç ligi daha alt sırada bitiren takımın sahasında olacak şekilde, çift maç eleme usulüne göre karşılaşırlar ve bu müsabakalar sonucunda kazanan takım ikinci finalist olarak Play-Off Finaline yükselir.

– Play-Off Finali tarafsız sahada tek maç eleme usulünü göre oynanır. Kazanan takım Spor Toto Süper Lig’e yükselecek 3. takım olur.”

Spor Toto 1. Lig’de play-off sistemi değişti! 3. takım direkt finale kalacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.