Bakan Soylu’dan cemevlerine saldırıyla ilgili flaş açıklama: ‘Planlı provokasyonun cezası çok ağır olacak’

Ankara’da 3 ayrı cemevine yönelik saldırı yapan zanlının yakalanmasının ardından soruşturma derinleştirildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince yapılan çalışmanın ardından saldırıyla bağlantılı 1 kişi daha İzmir’de gözaltına alındı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, planlı provokasyon en ağır şekilde cezalandırılacağını söyledi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Ana Fatma Cemevi ve Çankaya ilçesinde bulunan Türkmen Alevi Bektaşı Vakfı Genel Merkezi’ne saldırı yapıldı. Henüz belirlenemeyen nedenle teker teker Cemevlerine giren A.O.K., girdiği Cemevlerinde vatandaşlara saldırmaya başladı. Şah-ı Merdan Cemevi’ne giren A.O.K. Cem yapan vatandaşlara sandalye fırlatarak saldırdı. Saldırı anı, Cemevinin güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Saldırıların ardından kaçarak kayıplara karışan A.O.K. Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün operasyonuyla kısa sürede yakalandı.

İZMİR’DE BİR KİŞİ DAHA YAKALANDI

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından sorgulanan A.O.K’nın irtibatları, bağlantıları derinlemesine incelendi. Yapılan soruşturma kapsamında saldırıyla bağlantılı olduğu belirtilen bir kişi İzmir’de düzenlenen operasyonla yakalandı. Titizlikle yürütülen soruşturma kapsamında yakalanan şüphelinin Ankara’ya getirileceği, yeni gözaltılar da olabileceği öğrenildi.

Bakan Süleyman Soylu’dan cemevi saldırganı hakkında açıklama!

SOYLU “PLANLI PROVOKASYON EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILACAK”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu. 3 gün önce eski Türkiye’nin bir alışkanlığı ile karşılaştıklarını belirterek Muharrem ayının birinci gününde 3 Cemevine yönelik alçakça provokasyonla karşılaşılmasına rağmen planlı provokasyonun faili meçhul kalmadığını, toplumun tüm kesimleri tarafından lanetle karşılanan bu planlı provokasyonun milletin birlik duvarına çarptığını kaydetti. Soylu “Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde hükümetimiz göreve geldiği ilk günden itibaren herkesin kendini ifade edebildiği Türkiye adımlarında sadece son iki yılda bin 585 cemevi ziyaret edildi, 8 bin 600 talebin 5 bin 600’ü karşılandı.Soruşturma derinleşmiş, yeni gözaltılar yapılmış ve Eski Türkiye’nin ayak izlerine rastlanmıştır. Elde edilen tüm bilgiler, yargıya intikal ettirilerek birliğimizi hedef alan bu planlı provokasyon en ağır şekilde cezalandırılacaktır” dedi.

Ekran Goruntusu 2022 08 01 160319

NE OLMUŞTU?

Ankara’nın Mamak ilçesinde bulunan Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği ile Ana Fatma Cemevi ve Çankaya ilçesinde bulunan Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Merkezi’ne saldırı gerçekleştirildi.

Prvokasyona imza atan A.O.K gözaltına alındı ve sorgulaması devam ediyor.

Ankara’da cemevine saldıran kişi yakalandı!

Bakan Soylu’dan cemevlerine saldırıyla ilgili flaş açıklama: ‘Planlı provokasyonun cezası çok ağır olacak’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.