Soros medyasında 2023 korkusu! Cem Özdemir’den Almanya vatandaşlığı istediler…

Türkiye 2023 seçimlerine doğru ilerlerken seçim sonuçlarını şimdiden gören bazı siyasi ve gazetecilerin Almanya’dan vatandaşlık talebinde bulunduğu iddia edildi.

featured

2023 seçimlerinde AK Parti’nin yeniden iktidara geleceğinden emin olan 7 gazeteci ile 1 TKP milletvekilinin Alman vatandaşlığına geçmek için Cem Özdemir ile görüştükleri iddia edildi.

‘BU MUHALEFET KAZANAMAZ’

PKK’ya yakınlığı ile bilinen Türk asıllı Alman siyasetçi ve aynı zamanda Almanya Tarım ve Gıda Bakanı Cem Özdemir ile online platform üzerinden buluşan bir heyet, 2023 seçimleri öncesinde Almanya’dan vatandaşlık almak istediklerini dile getirdi.

2023 seçimlerini tekrar AK Parti’nin kazanacağını, muhalefetin kendi içinde bile anlaşamadığını ve Türk milletinin güvenini kazanmadığını söyleyen heyet sözcüsü; ‘Bazı AB yetkilileri ve bazı vakıflar tarafından kendilerinden istenen’ haberleri yaptıklarını ancak Türk halkını bu haberlere inandıramadıklarını dile getirdi.

YARGILANMA KORKUSU

Kendilerine Türkiye’de yaptıkları haberler yüzünden soruşturma açıldığını ve yargılamanın başladığını ifade eden gazeteciler, 2023’te iktidar değişmediği takdirde yargılanma sonucunda ceza alabileceklerini belirtti.

KİM BU İSİMLER?

Cem Özdemir ile online toplantı yaparak Almanya’dan vatandaşlık talebinde bulunan TKP’li milletvekilinin Ahmet Şık olduğu; görüşmeye katılan gazeteciler arasında ise Barış Terkoğlu, Murat Ağırel, Barış Pehlivan gibi isimlerin olduğu iddia edildi.

Cem Özdemir’e yakın kaynaklar, talebin olumlu karşılandığını; Türkiye’den 50 civarında isme Almanya’dan 2023 seçimleri öncesi vatandaşlık verileceğini belirtiyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir