Son 30 yılın en yoğun karı yağmadı ama son 30 yılın en basiretsiz Belediye Başkanı ile İstanbul felç oldu! İmamoğlu’na büyük tepki…

Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB, İstanbul'u 30 yıl öncesine geri döndürdü. Ulaşımdan altyapıya, sosyal hizmetlerden temizliğe kadar İstanbul'un pek çok kazanımı, İmamoğlu'nun liyakatsiz atamalarıyla heba oldu. İBB'de aksayamayan tek hizmet ise milyonlarca para aktarılan 'PR' hizmetleri...

featured

İstanbul’un 30 yıllık kazanımları, son 3 yıldır liyakatsiz atamalar ve İmamoğlu yönetiminin iş bilmezliği ile heba olmaya devam ediyor. Dünyanın sayılı metropollerinden olan İstanbul, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye başkanı seçildiği 1994 yılından 2019’a kadar şehircilik altyapısı ve belediyecilik hizmetleri ile dünyaya örnek gösteriliyordu.

LİYAKAT YERİNE PARTİZANLIK

İBB yönetiminin belediye hizmetlerine ait kuruluşların başına atadığı CHP, İYİ Parti ve HDP’li yöneticilerin çoğunun göreve getirildikleri alanlar ile ilgili tecrübelerinin olmadığı daha önce defalarca dile getirilmişti. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki personel alımlarında liyakat usullerinin nasıl çiğnendiği ise pek çok defa CHP ve İYİ Partili yöneticilerin medyaya sızan konuşmalarında kanıtlanmıştı.

Skandal ses kaydı! İBB’de iş alımlarında torpil yapıldığını açık açık itiraf ettiler!

KARLA MÜCADELE EDEMEYECEĞİNİ ANLAYINCA YALANA SARILDI

İBB Başkanı İmamoğlu’nun belediye hizmetlerindeki beceriksizliğini kapatmak ve çok başarılı olduğu algısını oluşturmak için kurduğu PR ekibi ise, İBB’nin görevini kusursuz yapan tek birimi oldu.

İstanbul’a tuz alıp yolları tuzlamak yerine PR ekibine milyonlarca lira aktarmayı tercih eden İmamoğlu yönetimi, son kar yağışında da on binlerce İstanbulluyu mağdur etti. Şehrin pek çok noktasında İETT otobüsleri yollarda kaldı, Metrobüs seferleri aksadı.

“SON 30 YILIN EN YOĞUN KAR YAĞIŞI” YALANI

Karla mücadele için tuz alımı yapmayan İBB, şehrin pek çok ana noktasında yolların kapanmasını sadece izlemekle yetindi. Karları temizlemek için yola çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kar küreme araçları bile deneyimsiz şoförleri yüzünden yollarda kaldı, kazalara karıştı.

PR ekibinin talimatları doğrultusunda açıklama yapan İBB Başkanı İmamoğlu ise tüm İstanbul’u kandıran skandal bir açıklama yaptı: “Son 30 yılın en yoğun karı yağacak…”

TUZ YERİNE KONSERE VE PR’A BÜTÇE

İstanbulluları “Son 30 yılın en yoğun kar yağışı” yalanıyla araçlarıyla trafiğe çıkmamaya davet eden İmamoğlu, İBB depolarında tuz olmadığını bildiği için İstanbul’u 4 gün kilitlemeyi tercih etti. Tuz almak yerine konserlere, PR organizasyonlarına para harcamayı tercih eden İmamoğlu yönetimi yüzünden İstanbul’un ve Türkiye’nin ticaret faaliyetleri de sekteye uğradı.

 

Tuz almaya para bulamayan İBB yönetimi ise pek çok PR organizasyonu için milyonlarca harcama yapıyor. Konserlere, konferanslara ve organizasyonlara İstanbul’un bütçesi harcanırken, İETT otobüslerine kış lastiği alınacak bütçe bulunamıyor.

HALKI TOPLU TAŞIMA KULLANMAYA DAVET ETTİ AMA…

İBB Başkanı İmamoğlu’nun “Son 30 yılın en yoğun karı yağacak…” algısına inanan İstanbullular ise özel araçlarını bırakarak toplu taşımaya yöneldi. Ancak İmamoğlu’nun bakım ve onarım işlerini yakın arkadaşı ve CHP milletvekili Özgür Karabat’a verdiği İETT, normal hava şartlarında bile gidemeyen araçlarıyla sürekli gündemdeydi.

Para olmadığı gerekçesi ile kışlık lastik takılamayan İETT otobüsleri, karlı havada kayarak İstanbul’un pek çok noktasında kazalara sebep oldu. Tuzlanmayan yollarda gidemeyen İETT otobüsleri gibi, Metrobüsler de metrobüs yollarının tuzlanmaması yüzünden uzun süre sefer yapamadı. Saatlerce duraklarda otobüs bekleyen İstanbullular ise İmamoğlu’nu sosyal medyada istifaya davet ettiler.

İstanbul’da EKO felaket! Normal havada bile gidemeyen İETT otobüsleri, karlı yollarda çileye dönüştü

“30 YILIN EN YOĞUN KARI” YALANINA SOSYAL MEDYADA BÜYÜK TEPKİ

Beceriksizliğini örtmek için meteorolojik yalanlara başvuran İmamoğlu yönetimi yüzünden bu kar yağışında da mağdur olan İstanbullu vatandaşlar, sosyal medyadan tepkilerini dile getirdiler.

Yağan karın normal bir yağış olduğunu, tuzlama yapılmadığını ve İBB ekiplerinin çalışmadığını söyleyen İstanbullular, İmamoğlu’nun kar yağışı üzerinden giriştiği PR çalışmasına da tepki gösterdi.

https://twitter.com/Ali_Samsun_55/status/1502951272370089992?s=20&t=w_C8NLVteROzGQLB6cuodA

https://twitter.com/herdemumutlu/status/1502933452592754694?s=20&t=w_C8NLVteROzGQLB6cuodA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir