Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu’ndan 3 harfli stokçulara uyarı: “Hayatınızı yaşanmaz yaparız”

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, yerel bir markette stokçuluğun önüne geçilmesi için denetimde bulundu. Depodaki ürünleri markete dizilmesi talimatını veren Karaömeroğlusora, daha sonra market görevlisine sert uyarılarda bulundu.

featured

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla illerde Ticaret İl Müdürlükleri ve belediye zabıta ekiplerinin marketlerde stokçuluğu engellemek adına yürüttüğü denetimlere Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, Belediye Başkanı Barış Ayhan ve Ticaret İl Müdürü Yavuz Selim Aykan da katıldı. Bazı zincir marketlerin de aralarında bulunduğu marketlerin yağ raflarını ve depoları inceleyen Vali Karaömeroğlu, depoda ürün beklememesi konusunda uyarılarda bulundu, stokçuluk yapana acımayacaklarını dile getirdi.

“HER ŞEY RAFTA OLACAK”

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, yerel bir market sahibiyle girdiği diyalogda, “Her şey rafta olacak, depoda olmayacak” ifadelerini kullandı. Market sahibi ise, “O konuda sıkıntı yok Sayın Valim; depoda da var, raflarda da var” dediğinde Vali Karaömeroğlu, “Sizde boş kalmadı, biliyorum” dedi.

“BU KONUDA ACIMAMIZ YOK”

Ardından zincir marketleri denetleyen Vali Karaömeroğlu, mağaza sorumlusuyla konuştu. Depolarının Kastamonu’da olduğunu söyleyen çalışana “Oradan gelmiyor, neden gelmiyor? Var da mı gelmiyor” diye sordu. Çalışan ise, “Bizim bilgimiz yok, stoklara şey olduğu için gelmiyor, erişemedikleri için gelmiyor. Bizim elimizde yok şu an” dedi. Mağazanın deposunu görmek isteyen Vali, üst kattaki depoyu inceledi. Malzeme kamyonunun sabah geldiğini söyleyen çalışana, “Yeni geldi gördüm de, bunları raflara diziyorsun” dediği sırada Ticaret İl Müdürü Yavuz Selim Aykan, tekrar denetleyeceklerini belirtmek için “Biz öğleden sonra geliyoruz Sayın Valim” dedi.

sinop valisi

Vali Karaömeroğlu, Ticaret İl Müdürü Aykan’a, “Öğleden sonra gel, bunlar rafta değilse hemen işlem yaparız. Hayatınızı yaşanmaz yaparız, ona göre yani. Bu konuda acımamız yok yani. Bu konuda hoşgörümüz de yok. Bunlara hemen iki saat sonra bakacağız” ifadelerini kullandı.

STOKÇULUK YAPILIRSA CEZA KESİLECEK

Devamında market sorumlusuna 5 litrelik yağın neden olmadığını soran Vali Karaömeroğlu’na, market sorumlusu, “Şu anda daha yeni geldi sevkiyatım, şimdi aldım” dedi. Vali Karaömeroğlu, “Hemen indir, öğleden sonra geleceğiz. Burada yoksa…” diyerek raflarda olmaması durumunda ceza yazılacağını ima etti. Sorumlu, “İki saat içinde bitiyor” dedikten sonra Karaömeroğlu, “Olsun sen dizeceksin, depoda olmayacak” diyerek depoyu da incelemek istedi. Depoda gelen ürünlerin asansörde tutulduğunu gören vali, “Hemen raflara dizeceksin, oldu mu?” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir