Başsavcılıktan flaş ‘Sinan Ateş’ açıklaması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı söz konusu iddiayla ilgili yaptığı açıklamada soruşturmayı yürüten savcının değiştirilmediğini, ilave 1 savcı daha görevlendirildiğini belirtti. Bazı medya organlarında Sinan Ateş cinayetiyle ilgili görevli savcının değiştirildiği iddiası gündeme gelmişti.

featured

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan Sinan Ateş açıklaması geldi. Soruşturmayı yürüten savcının değiştirildiği iddiasının gündem olması sonrası gelen açıklamada savcının değiştirilmediği, ilave 1 savcı daha görevlendirildiği açıklandı.

Benzer Haberler
sinan ates
Sinan Ateş cinayeti hakkında flaş açıklama: ‘Kimliği belli tetikçi aranıyor’
devlet-bahceli-sinan-ates-aciklama
Devlet Bahçeli’den, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili ilk açıklama
sinan-ates-ahmet-sik
Sinan Ateş’in kemikleri sızladı! PKK’lı Ahmet Şık da ‘savunucusu’ oldu
vedat-balkaya-sinan-ates
Sinan Ateş cinayetinin kilit ismi Vedat Balkaya CHP’li çıktı

SORUŞTURMADAKİ SAVCI SAYISI 2’YE YÜKSELTİLDİ

Başsavcılığın yazılı açıklamasında, Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturmayla ilgili bazı haberler üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtilerek şunları ifade etti:

“Anılan soruşturmada Cumhuriyet savcısının değiştirildiği şeklindeki haberler gerçeği yansıtmadığı gibi olayın kapsamına binaen mevcut Cumhuriyet savcısına ilaveten bir Cumhuriyet savcısı daha görevlendirilerek iki Cumhuriyet savcısının soruşturmayı birlikte yürütmesine karar verilmekle, olayın ardından mevcutlu olarak soruşturma evrakının getirildiği tarihte nöbetçi olan başsavcı vekilinin kontrolünde devam etmekte iken iş bölümü çerçevesinde soruşturma tevzi edilerek suç vasfına göre ve çalışma yönergesi uyarınca ilgili başsavcı vekilince koordine edilmektedir. Halihazırda soruşturma kapsamında 13 şüpheli tutuklanmış, 4 şüpheli hakkında ise adli kontrol tedbiri uygulanmıştır ve soruşturma titizlikle yürütülmektedir.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir