CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: ‘Erken seçim CHP’nin gündeminden kalktı’

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, erken seçim için arktık takvimin geçtiğini belirterek erken seçim söyleminin CHP'nin gündeminden kalktığını duyurdu. Torun, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayının Kılıçdaroğlu olduğunu söyleyerek, "Son karar 6'lı masanın" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

tv100’de yayınlanan Pınar Işık Ardor’un sunduğu siyasetin gündemini belirleyen Pazar Siyaseti’nin bu haftaki konuğu CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun oldu. Torun 6’lı masanın adayından erken seçime, YSK tartışmalarından belediyelere bir çok konuda önemli açıklamalar yaptı…

İşte CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit TorunTorun’un açıklamaları:

YSK TARTIŞMALARI

“Sayın genel başkanımızın anlatmak istediği şu; YSK’nın verilerini alıyoruz, biz de örgütlerimiz aracılığı ile bunları işliyoruz eksikler hatalar varsa bunların düzeltilmesi talebinde bulunuyoruz. Bütün verilere hakimiz şu anda. YSK’nın elinde birçok hatalı veri var, yanlış veri var. Biz YSK’dan aldığımız verileri örtüştürüyoruz. YSK’da yok bu veriler. Biz verileri YSK’dan aldık, herkese veriyor. Gizil saklı veriler değil her vatandaşın her siyasi partinin alabileceği bilgiler”

ERKEN SEÇİM ARTIK GÜNDEMDE YOK

Erken seçim söylemi için artık vaktin geçtiğini belirten Seyit Torun, “Kasım ayında olabilir gibi tahminlerimiz vardı ama şu anda yasal seçim takvimine baktığınızda kasım ayına yetişmesi zor görünüyor. Olsa olsa belki erken diyebileceğimiz nisan veya mayıs olabilir” Torun Pınar Işık Ardor’un artık CHP erken seçim söylemini bundan sonra yapmayacak diyebilir miyiz? sorusuna Torun “Yasal seçim takvimine baktığımızda şuan için öyle görünüyor” yanıtını verdi.

Seyit Torun’dan Alaattin Çakıcı hakkında: “Kılıçdaroğlu’nu tehdit etmek mafya bozuntularının haddini de boyunu da aşar!”

ADAYIMIZ KILIÇDAROĞLU

CHP’li Torun, 6’lı masanın adayı ile ilgili tartışmalara ise “Bizim düşüncemiz, irademiz Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olması ama buna 6’lı masa karar verecek. Kendi arasında müzakere edecek.” yanıtını verdi.

Torun açıklamalarını şöyle sürdürdü:

(Fazıl Say’ın İmamoğlu eleştirisi) Fazıl Bey’in kendi düşüncesidir, saygı duyuyoruz. Kimsenin kimseyi aday yapıp yapmama gibi iradesi yok. Ona partinin yetkili kurulları karar verebilir.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun: ‘Erken seçim CHP’nin gündeminden kalktı’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.