Hollywood yıldızlarının Türkiye’deki sesi Sungun Babacan yaşamını yitirdi

Türkiye'nin en önemli seslendirme sanatçılarından ve birçok Hollywood yıldızına sesiyle hayat veren Sungun Babacan 63 yaşında yaşamını yitirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Usta seslendirme sanatçısı Sungun Babacan hayatını kaybetti. Sungun Babacan dünyaca ünlü birçok aktöre sesiyle hayat vermişti. 63 yaşında hayatını kaybeden Babacan, Türkiye’nin en önemli seslendirme sanatçılarının başında geliyordu.

SUNGUN BABACAN KİMDİR?

Sungun Babacan, Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin ardından meslek yaşamına TRT’de başladı.1980’li yılların ortalarında TRT’de Cumartesiden Cumartesiye adlı programın sunuculuğunu yaptı.

0X0 Son Dakika Sungun Babacan Hayatini Kaybetti Hayat Verdigi O Sesler Ile Turkiyenin Bellegine Kazinmisti 1659778797797

Birçok sinema filmi ve dizide dünyaca ünlü sanatçıları seslendirdi.

Tom Hanks, John Travolta, Brad Pitt, Tom Cruise, Alec Baldwin, Jean-Claude Van Damme, Nicolas Cage, Sean Penn, Andy Garcia, Bruce Willis, Kevin Costner, Mel Gibson Babacan’ın sesiyle hayat verdiği öktörler arasında.

0X0 Son Dakika Sungun Babacan Hayatini Kaybetti Hayat Verdigi O Sesler Ile Turkiyenin Bellegine Kazinmisti 1659778798726

Babacan uzun yıllar çeviri ve sesledirme yönetmenliği de yaptı. Usta isim bir süredir rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu.

0X0 Son Dakika Sungun Babacan Hayatini Kaybetti Hayat Verdigi O Sesler Ile Turkiyenin Bellegine Kazinmisti 1659778804944

Hollywood yıldızlarının Türkiye’deki sesi Sungun Babacan yaşamını yitirdi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.