Serpme kahvaltı çılgınlığına son! Yılda 100 milyar tasarruf sağlanacak

Son zamanların tartışma konuları arasında yer alan ve israfa neden olduğu söylenilen serpme kahvaltı dönemi sona eriyor.

featured

Masaya gelen pek çok ürünün geri gittiği serpme kahvaltı nedeniyle yılda en az 100 milyar liralık israf yaşanıyor. Konuyla ilgili uzun süren tartışmaların ardından, restoranlardan radikal bir karar geldi.

TÜRES Genel Başkanı Bingöl, ülke genelinde yıllık serpme kahvaltı nedeniyle 100 milyar liralık israf yaşandığını ve ürünlerin yarısının çöpe gittiğini belirterek, “(Önlemek için) Serpme kahvaltı yerine seçmeli kahvaltıya geçme kararı aldık.” dedi.

ARTIK SEÇME KAHVALTI DÖNEMİ

AA’ya konuşan Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Genel Başkanı Ramazan Bingöl, ülke genelinde yıllık serpme kahvaltı nedeniyle 100 milyar liralık israf yaşandığını ve ürünlerin yarısının çöpe gittiğini belirterek,(Bunu önlemek için) Serpme kahvaltı yerine seçmeli kahvaltıya geçme kararı aldık. dedi.

serpme kahvaltı

YILDA 100 MİLYAR ÇÖPE GİDİYOR

Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) tarafından yapılan bir araştırmada son dönemde yaygınlaşan serpme kahvaltıların yıllık 100 milyar liralık israfa neden olduğu belirtilirken, serpme kahvaltılarda zeytin, peynir, domates, tereyağı, reçel, yumurta ve ekmek gibi gıdaların birçoğunun tüketilmediği için çöpe gittiği açıklanmıştı.

TÜRES Genel Başkanı Bingöl, söz konusu israfı önlemek için “serpme kahvaltı” yerine “seçmeli kahvaltı” hareketi başlattıklarını belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir