Bodrum Çilek Beach ve Sess Bar saldırılarının tetikçisi Serkan Akbaba Türkiye’ye teslim edildi

Bodrum’daki Çilek Beach ve Sess Bar saldırılarının azmettiricisi ve tetikçisi olarak kırmızı bülten ile aranan Serkan Akbaba, interpol-Europol Daire Başkanlığı tarafından Almanya’dan getirilerek İstanbul Emniyet Müdürlüğüne teslim edildi.

featured

Muğla Bodrum’un ünlü eğlence merkezi Türkbükü’nde yer alan Çilek adlı barda eğlenen Doğukan Akbaba kulüpte eğlenirken çalışanlar arasında tartışma çıkmış, bu tartışma üzerine Doğukan Akbaba çalışanlar tarafından darp edilmişti.

Doğukan Akbaba da Ankara’daki babası Serkan Akbaba’ya bildirmiş daha sonra Serkan Akbaba’nın adamları iki kiralık araçla 26 Temmuz 2017 ‘de Bodrum’a gelmişti.

Çilek Beach ve Sess Bar isimli işletmelerin bulunduğu bölgede 600’ün üzerinde kişi eğlenirken silahlı saldırı gerçekleştirilmiş, saldırıda Sess Bar çalışanı 19 yaşındaki Furkan Say hayatını kaybetmişti. Saldırıda yine Sess Bar müşterisi iki kişi ve Çilek Beach çalışanı bir kişi ile yoldan geçen bir vatandaş yaralanmıştı.

 

KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILDI

Olayın azmettiricisi ve tetikçilerinin de aralarında bulunduğu 5 kişi hakkında ‘kasten adam öldürmek ve yaralamak’ suçlarından ‘ağırlaştırılmış müebbet hapis’ istemiyle iddianame hazırlandı. İddianame Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. İddianamenin kabulünün ardından dava açılmış olacak. Olayın azmetiricisi olduğu belirlenen ve firari olan Serkan Akbaba’nın yakalanması için de EGM İnterpol-Europol Daire Başkanlığı Kırmızı Bülten çıkardı.

ALMANYA’DAN TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ

İnterpol-Europol Daire Başkanlığı , Serkan Akbaba’nın yurtdışında olduğunu tespit edilmesi Üzerine Almanya’nın Mannheim şehrinde yakanlamasını sağladı. Ayrıca “Suç İşlemek Amacıyla Kurulan Örgüte Üye Olma”, “Birden Fazla Kişi ile Tehdit, Kaçakçılık, Basit Yaralama” suçlarından da aranan Serkan Akbaba interpol-Europol Daire Başkanlığı birimleri tarafından Almanya’nin Frankfurt şehrinden teslim alınarak istanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir