Kandil’e erkek teröristleri eğlendirmeye mi gitti? HDP milletvekili Semra Güzel bulunamıyor…

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, hakkında yakalama kararı çıkartılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in kaçtığını açıkladı.

featured

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, öldürülen bir PKK’lı terörist ile 5 yıl önce çektirdiği fotoğrafları basına yansıyan ve yasama dokunulmazlığının kaldırılması sonrası hakkında yakalama kararı çıkartılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel‘in kaçtığını iddia etti.

Selvi, “HDP milletvekili Semra Güzel kaçtı” başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Dokunulmazlığı kaldırıldıktan sonra hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel’in yurtdışına kaçtığı düşünülüyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine bulunabileceği adreslerde aranan Güzel’e ulaşılamadı. Semra Güzel’in milletvekili pasaportuyla gümrük kapılarından çıkış yaptığına dair bir tespit yer almıyor. 24 Mart tarihinde hakkında yakalama kararı çıkarıldıktan sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Semra Güzel’in yurtdışına çıkışının engellenmesi için sınır kapılarına yazı yazılmıştı. En son Diyarbakır’da görülen Semra Güzel, şu ana kadar yapılan tüm çağrılara ve aramalara rağmen bulunamadı. Semra Güzel’in yasadışı yollar ile Türkiye’den kaçtığı tahmin ediliyor.”

 

HDP’li Semra Güzel ile terörist Volkan Bora arasındaki şifre ortaya çıktı: “Koçero Gülü”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir