Şehit Bilal Batırır’ın eşi Hatice Batırır’a CHP zulmü! Skandal sözler: ‘Eşin bize mi şehit oldu! Ne ayrıcalığın var?’

Cumhuriyet Halk Partili Adana Büyükşehir Belediyesi'nde otobüs şoförlüğü yapan şehit eşi Hatice Batırır, gördüğü baskıyı Başkan Zeydan Karalar'a anlatmak istedi. Randevu bile alamayan Batırır, basına konuştu diye önce izne çıkarıldı, ardından da kovuldu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şehit eşi Hatice Batırır (46), 13 yıl önce eşi Bilal Batırır’ın teröristlerce şehit edilmesi sonrasında devletin sağladığı hakla Adana Büyükşehir Belediyesi’nde otobüs şoförlüğü yapmaya başladı. Ancak CHP’li yönetimle birlikte sorunlar yaşamaya başladı.

“Eşin bize mi şehit oldu”, “Senin ne ayrıcalığın var ki sabit hatta çalışıyorsun” gibi baskılara maruz kalan Batırır, çalıştığı otobüs işletmesinde de mobbinge maruz kalmaya başladı.

Ekran Goruntusu 2022 08 01 094311

“Disiplinsiz davrandığı” ve “amirlerine karşı geldiği” gerekçesiyle yevmiye kesme cezaları alan Batırır, gördüğü baskıları Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a iletmek istedi.

Ekran Goruntusu 2022 08 01 094440

Randevu alamayan Batırır, sesini duyurmak için A Haber’e röportaj verince fırsat kollayan yönetim ise şehit eşi için düğmeye bastı. Önce kınama cezası verilen Batırır ardından yıllık izine çıkarılıp, izindeyken işten çıkarıldı.

Ekran Goruntusu 2022 08 01 094451

BÖYLE Mİ SAHİP ÇIKIYORLAR

Yıllık izindeyken mesai arkadaşlarının kendisini arayıp çizelgede isminin olmadığını öğrendiğini anlatan Batırır, “Hemen baş şoförü aradım. Bana 5 dakika sonra döndü ve işten çıkarıldığımı söyledi. Böyle bir çıkış olur mu? İnsan ya telefon açar ya da çağırıp anlatır. Şehit eşine böyle mi sahip çıkıyorlar”

Ekran Goruntusu 2022 08 01 094502

“Benim eşim bu vatan için canını verdi. Hayatıyla bedel ödedi. Şehitlerimiz bu vatan için canlarından, ailelerinden vazgeçiyorlar. Kendini vatana adamış başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun desteklerini bekliyorum” diye konuştu.

Şehit Bilal Batırır’ın eşi Hatice Batırır’a CHP zulmü! Skandal sözler: ‘Eşin bize mi şehit oldu! Ne ayrıcalığın var?’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.