Başsavcılıktan ‘Şebnem Korur Fincancı görevden alınsın’ davanamesi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Türk Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı'nın görevden alınması için davaname hazırladı

featured

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Başkanlığı üyeleri ve Şebnem Korur Fincancı‘nın görevlerine son verilmesini ve davalıların yerine yeni merkez konseyi başkanı ve üyelerinin seçilmesi istendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk Tabipler Birliği (TTB)Merkez Konseyi Başkanlığı üyeleri ve Merkez Konseyi Başkanı Şebnem Korur Fincancı’nın görevlerine son verilmesini ve söz konusu görevlere yeni isimlerin atanması istemiyle davaname hazırladı. Dava; Ankara 31. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülecek.

Davanamede Fincancı’nın katıldığı bir canlı yayında TSK’nin “kimyasal silah” kullandığı iftiralarına ilişkin değerlendirmesi hatırlatıldı. Dilekçede ayrıca Fincancı’nın “örgüt yanlısı” söylemde bulunduğu iddia edildi.

26 Ekim’de İstanbul’da gözaltına alınan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Ankara Adliyesi 3. Sulh Ceza hakimliğince tutuklanmıştı. Fincancı, Sincan Kapalı Kadın Cezaevine gönderilmişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir