Şarkılar Bizi Söyler konuğu Ankaralı Coşkun kimdir? Ankaralı Coşkun kaç yaşında, babası ve dedesi kimdir?

Ankaralı Coşkun, 28 Ocak 2023 Cumartesi günü Kanal D'de ekrana gelecek olan Şarkılar bizi Söyler programı nedeniyle vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Çıkardığı "Vay Seni Vay Vay", "Yapmazdım – Pire", "Yalan mı – Ağır Abi", "Karaçalı", "Bana ne", "Ankara'nın Bağları" albüm ve şarkılarla adından söz ettiren ünlü şarkıcı internette araştırılıyor. Peki, Ankaralı Coşkun kimdir? İşte, Şarkılar Bizi Söyler'in konuğu Ankaralı Coşkun hakkında merak edilenler..

featured

Ankaralı Coşkun, Kanal D ekranlarında yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler programına konuk olarak katıldı. Orhan Gencebay ve Neşet Ertaş’ın ustası olan Bayram Aracı’nın torunu olan Ankaralı Coşkun ile ilgili aramalar hız kazandı. Peki, Ankaralı Coşkun kimdir, kaç yaşında? Şarkılar Bizi Söyler konuğu Ankaralı Coşkun nerelidir? İşte merak edilenler…

ANKARALI ÇOŞKUN KİMDİR

Ankaralı Coşkun 4 Nisan 1977 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Babası Ali Direk, hem çok iyi bir bağlama virtüözü, hem de birçok sanatçının okuduğu eserlerin sahibidir. Babasına da müzik aşkı yine çok usta bir virtüöz olan dedesi Haydar Direk’ten intikal etmiştir.

ANKARALI COŞKUN’UN DEDESİ KİMDİR

Ankaralı Coşkun, Orhan Gencebay ve Neşet Ertaş’ın ustası olan Bayram Aracı’nın torunudur.

Bağlama ile ilk tanışması 5 yaşında gerçekleşmiştir. Her gece bağlama çalan babasından daha bebekken bağlamayı alıp çalmaya başlayan Ankaralı Coşkun o günlerden bugünlere vazgeçemediği tek şey bağlaması olmuştur.

5 YAŞINDA BAĞLAMA ÇALMAYA BAŞLADI

5 yaşında iken eline aldığı bağlama ile “Zühtü” türküsünü çalmaya başlayan Ankaralı Coşkun, henüz 8 yaşındayken babasıyla birlikte düğünlerde saz çalıp türküler okumaya başladı.

Yaşıtları sokakta oyun oynarken o geceleri düğünlerde türküler söyler, gündüzleri de bugünlerde ustalık mertebesine ulaştığı bağlamasını daha iyi çalabilmek adına saatlerce ders çalışıyordu.

ASIL ÇIKIŞINI ÇİLLİ HOROZUM TÜRKÜSÜYLE YAPTI

Ankaralı Coşkun 1996 yılında 19 yaşında ilk albümü “Vay Seni Vay Vay” ı müzik severlerle buluşturdu.

Profesyonel manada ilk çalışması olan bu albümle daha geniş kitlelere ismini duyurduktan sonra asıl çıkışını 2001 yılında çıkan Best Of Sincan 2 albümünde okuduğu “Çilli Horozum” türküsüyle yaptı.

Ustam dediği birçok sanatçının yer aldığı bu albümde Ankaralı Coşkun okuduğu eserle hem albümün çok satmasına katkıda bulunda hem de çok daha büyük kitlelere ulaştı.

‘ANKARA’NIN BAĞLARI’ TÜRKÜSÜ ARAMA MOTORUNDA TÜM DÜNYADA EN ÇOK ARANAN İLK 10 ESER ARASINA GİRDİ

2003 yılında “Yapmazdım – Pire” adlı 3. albümünü, 2005 yılında “Yalan mı – Ağır Abi” adını verdiği 4. albümünü, 2007 yılında “Karaçalı” adlı 5. albümünü, 2009 yılında “Bana ne” adını verdiği 6. albümünü çıkaran Ankaralı Coşkun kendisini tüm Türkiye’ye hatta Türkiye’yi aşarak tüm dünyaya tanıttığı 7. albümü olan “Ankara’nın Bağları” nı 2011 yılında çıkardı.

Ankara’nın Bağları türküsü 2013 ve 2014 yılında Google arama motorunda tüm dünyada en çok aranan ilk 10 eseri arasında yer aldı. Yine bu türkü “Med Cezir”, “Kardeş Payı” olmak üzere bir çok dizide dizi müziği olarak kullanıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir