Şarkıcı Sibel Alaş nefret kustu! Ramazan davulundan rahatsız oldu…

Ramazan-ı Şerif ayına özel bir gelenek olarak yıllardır devam eden sahur davulculuğundan rahatsız olan şarkıcı Sibel Alaş, "Neden her gece korkunç davul sesine maruz kalmak zorundayım" ifadelerini kullandı.

featured

Ramazan ayına girilmesiyle birlikte asırlardır sürdürülen gelenekler de tekrar uygulanmaya başlandı. Her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan’da da vatandaşları sahura kaldırmak isteyen davulcular, sokaklara çıktı. Yılda sadece bir ay sahur saatine yakın bir vakitte ellerine aldıkları davullarla bu kültürü yaşatan davulcular, toplumun bir kesimini rahatsız ediyor. Sibel Alaş da Ramazan davulu uygulamasından rahatsız olarak, ”Korkunç” yorumunda bulundu.

‘KORKUNÇ’ YORUMU YAPTI

Bu konuda rahatsızlık duyduğunu ifade eden isimlerden biri de 90’ların ünlü sanatçısı Sibel Alaş oldu. Şimdilerde eski şarkılarını seslendirmek üzere tekrar sahne almaya başlayan Alaş, Ramazan ayındaki bu kültürü ‘korkunç’ olarak yorumladı.

“ALARM KURDUĞUMUZ ÇAĞDA GEREKLİ MİDİR?”

Artık Ramazan davulcularının olmaması gerektiğini ifade eden Alaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Neden her gece korkunç bir davul sesiyle uyanmak ve uzun süre o sese maruz kalmak zorundayım? Tamam, Ramazan davulu eski bir gelenektir ama alarmımızı kurup uyanabildiğimiz bu çağda gerçekten gerekli midir? Bazı şeyler zaman içinde ve zamana uygun şekilde değişmemeli midir?” ifadelerini kullandı.

TWITTER’DA TEPKİ ÇEKTİ

Sibel Alaş’ın paylaşımı Ramazan davulu için verdiği tepki kısa sürede gündem oldu. Alaş’ın paylaşımından rahatsız olan birçok sosyal medya kullanıcısı “Sabaha kadar çalan müzikten rahatsız olmuyorsanız yılda bir ay çalan davuldan da rahatsız olmayın” yorumu yaptı. Şarkıcıya tepkilerin yanı sıra destekler de geldi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir