‘Sarıklı amiral’ soruşturmasında flaş gelişme! Tuğamiral Mehmet Sarı görevden alındı

featured

Bir tarikat evinde, askeri üniforması üzerindeki cübbe ve takke ile fotoğrafları ortaya çıkan Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı’yla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Milli Savunma Bakanlığının, Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı hakkında soruşturma başlattığı biliniyordu.

Tarikat evine giden Tuğamiral Mehmet Sarı’nın Deniz Harp Okulu mezunu olmadığı ortaya çıktı

Bakanlık, 26 Mart’ta Sarı’nın basına yansıyan fotoğraflarının “her yönüyle incelendiğini” duyurmuştu.

“Görevinin başında değil”

Bu soruşturmanın çerçevesine ilişkin yeni bilgiler ise bugün ortaya çıktı.

Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin “Sarıklı Amiral’e ne oldu?” başlığını taşıyan köşe yazısında konu hakkında yeni bilgiler paylaşarak kamuoyunda “sarıklı amiral” olarak bilinen Tuğamiral Sarı’nın akıbeti hakkında bilgiler verdi.

‘Sarıklı amiral’ soruşturmasında Mehmet Sarı’nın şoförü ve korumasının ifadeleri ortaya çıktı

Şahin yazısında, “Sarıklı Amiral hakkında o görüntüler ortaya çıktıktan sonra idari tahkikat başlatıldı, soruşturma devam ediyor. Edindiğim bilgiye göre, o Amiral hemen kızağa çekilmiş. Yani şu an görevinin başında değil.” ifadelerini kullandı.

Milliyet yazarı yazısının devamında ise şunları kaydetti;

“Peki, bu konu neden sürekli gündemde tutulmaya çalışılıyor? Birileri niye ısrarla ‘Sarıklı Amiral’ meselesi üzerinde tepiniyor? Kuru gürültüyle bir bardak suda fırtına kopartarak aslında neyi hedefliyorlar?

Elbette var bir amaçları. Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) son yıllarda hem içeride hem sınırlarımızın ötesinde geçmiş yıllara kıyasla etkinliğini artırdı. Mehmetçik, FETÖ’nün darbe girişiminden sonra gerçek gücünü ve kararlılığını sahaya yansıtmaya başladı.

Bu durum birilerini doğal olarak rahatsız ediyor. Hatta uykularını kaçırıyor. Onlar eskiden olduğu gibi bugün de Türk ordusunun enerjisini içeride bu tip anlamsız ve boş tartışmalarla tüketmesini istiyor.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir