Sapık şeyh Süleyman Işık, erkeklere “Dilimden emdiğinde şeyh olacaksın” diyerek tecavüz etmiş! Şok görüntüler…

featured

Konya’nın Çumra ilçesinde doğan Süleyman Işık, din eğitimi olmadığı halde Faruki Tarikatı’nın Konya halifesiydi.

Saymaz’ın aktardıklarına göre cinsel istismara uğrayan ve yaşları 17 ile 22 arasında değişen 5 erkek dergahtan ayrıldıktan sonra Başbakanlık İletişim Merkezi’ne “Allah için gidilen tarikatta erkeklere cinsel istismar” başlıklı bir ihbarda bulundu.

“DİLİMDEN EMDİĞİNDE İLERİDE ŞEYH OLACAKSIN”

Bunun üzerine evde yapılan arama cinsel içerikli görüntüle bulunurken Işık, 2018’de tutuklandı. Ardından Işık’a cinsel saldırı, çocuğun cinsel istismarı, basit cinsel saldırı ve müstehcenlik suçlarından hakkında dava açıldı.

Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Işık’ın yargılanmasını duyan T.M Işık’ın kendisini “Dilimden emdiğinde ileride şeyh olacaksın. İlim aktaracağım” dediğini ifade ederek şikayette bulundu.

YARGITAY’DAN SKANDAL KARAR

Işık’a mahkeme tarafından cinsel saldırı gerekçesiyle  62 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Ancak 2021 yılına gelindiğinde Yargıtay 14. Ceza Dairesi, 11 Şubat 2021’de aldığı kararla Işık’ın beraat etmesine karar verdi. Işık iki gün sonra tahliye edilirken söz konusu kararın gerekçesinde, şu ifadelere yer verildi:

“Kendisini din alimi olarak tanıtan sanığın oral ve anal yoldan gerçekleştirdiği cinsel ilişki eylemlerinde cebir ve tehdit kullanmadığı gibi mağdurların da bu yönde bir iddialarının bulunmaması, sanığın kendisine itibar edilmesini sağlamak amacıyla sarf ettiği sözlerin aldatıcı nitelikten uzak olması ve eylemlerini mağdurların rızası ile gerçekleştirdiğinin anlaşılması karşısında…”

Tecavüz suçundan 62 yıl hapis cezası alan sapık şeyh Süleyman Işık’a “Rızası var” tahliyesi

Öte yandan karara itiraz eden mahkeme üyeleri karar gerekçesinde şunları ifade etti:

“Hem dudaklarından emmek, hem anal ve oral yoldan organ sokmak suretiyle manevi ilim aktarma yolu olduğuna mağdurları inandırdığı, mağdurların hileli davranış ve sözlerden etkilenerek karşı koyamadıkları, itiraz etmelerinin önüne geçmek için bu durumun rahmani hal olduğunu, bilinemeyen kişilerce anlaşılamayacağını, manevi rütbe almak için itaat edilmesi gerektiğini telkin ederek, karşı gelenlerin helak olacağını söyleyerek, cinsel saldırıda bulunduğu…”

Süleyman Işık’ın Faruki Tarikatı’ndaki görüntüleri de çok konuşulmuştu.

https://www.youtube.com/watch?v=4H5pS8Z6DGU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir