Şanlıurfa’da öldüresiye dövülen doktor Şeyhmus Baraş diplomasını yırttı, mesleği bıraktı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde özel bir tıp merkezinin acil servisinde görevli doktor Şeyhmus Baraj, sıra bekleme sebebiyle çıkan tartışmanın ardından hasta yakınları tarafından tekme tokat dövüldü. Olay anları tıp merkezinin güvenlik kamerası tarafından anbean kaydedilirken, 4 kişi gözaltına alındı. Yaşanan olayın ardından doktor Şeyhmus Baraj, diplomasını yırtarak istifa etti.

featured

Olay, dün akşam saatlerinde Viranşehirde bulunan özel bir tıp merkezinde meydana geldi. İddiaya göre, özel tıp merkezinde muayene olmak için sıra bekleyen bir hastanın yakınları ile doktor Şeyhmus Baraş arasında sıra bekleme nedeniyle tartışma çıktı.

Tartışma sonrası 7-8 kişilik hasta yakını doktora tekme tokatla saldırdı. Koridor boyunca hasta yakınları tarafından darbedilen doktor, güçlükle kendini bir muayene odasına kilitleyip saldırganların elinden kurtuldu. Saldırıda başına ve vücudunun farklı bölgelerine darbe alan Şeyhmus Baraş, rapor alarak şikayetçi oldu.

SALDIRI ANI KAMERADA

Doktor Baraş’a saldırı anı ise acil tıp merkezinin güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi. Olaya karışan 4 kişi gözaltına alındı. Hastanede tedavi altına alınan Şeyhmus Baraş ise saldırganların serbest bırakılmasının ardından diplomasını yırtarak mesleği bıraktığını duyurdu.

TABİP ODASINDAN KINAMA

Şanlıurfa Tabip Odası, söz konusu olayla ilgili açıklamasında doktor Şeyhmus Baraş’ın sıra beklenmesi nedeniyle sinirlenen bir kişinin konuyla alakası olmamasına rağmen saldırısına uğramış, sonrasında da saldırganın yakınları tarafından linç edildiği belirterek, “Sağlıkta şiddet olayları, tırmanarak devam ediyor. Savcılılara ve hakimlere çağrımızdır; toplumun huzuru ve sağlığı için bu şiddet olaylarına karşı cezasızlığı tercih olarak görmeyiniz. Sağlıkta şiddet sizin ve halkın sağlık hakkına saldırıdır. Gereğinin yapılmasını talep ediyoruz” denildi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir