Sancaktepe’de hasta yakınından hemşire İbrahim Uğurlu’ya yumruklu saldırı

Sağlık çalışanlarına yapılan saldırıların ardı arkası kesilmiyor. İstanbul Sancaktepe'de Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim Araştırma Hastanesi'nde acil servis hemşiresi olarak çalışan İbrahim Uğurlu, hasta yakınının yumruklu saldırısına uğradı. Burnu kırılan Uğurlu, saldırgandan şikayetçi oldu.

featured

İstanbul Sancaktepe’de bulunan Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Eğitim Araştırma Hastanesi’nde acil serviste hasta yakını Y.S ile acil servis hemşiresi İbrahim Uğurlu arasında tartışma çıktı.

Y.S tarafından sedyenin başının kaldırılması talebiyle başlayan tartışma büyüdü.

Hasta yakını Y.S, hemşire İbrahim Uğurlu’ya saldırarak defalarca yumruk attı. Bilincini kaybeden Uğurlu’nun burnu kırıldı.

 

HEMŞİRE TEDAVİ ALTINA ALINDI

Uğurlu’nun şikayetçi olmasının ardından hasta yakını Y.S’nin ifadesi alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.

Saldırı nedeniyle burnu 3 yerinden kırılan hemşire Uğurlu ise çalıştığı hastanede tedavi altına alındı.

GÜVENLİK YOKTU TEK BAŞIMA KALDIM

Yaşadıklarını anlatan Uğurlu, ‘Görev yaptığım sırada bir hasta yakını tarafından darbedildim. Öncesinde hasta yakınına görevim olmayan bir konuda yardımcı oldum. Çok saldırgan bir tavrı vardı. Hasta bayılma ile geldi. Tedavisine başladık. Hasta yakını, ‘Gel lan buraya bu yatağın başını kaldır’ dedi. Kendisini uyardım ama o sırada çevremde yardım isteyecek bir güvenlik yoktu tek başıma kaldım.’ dedi.

YUMRUK ATTI BİLİNCİMİ KAYBETTİM

Bilincini kaybettiğini belirten Uğurlu, ‘İlk darbesini önledim, kendimi savunmak için onu ileri doğru ittim. O sırada bana yumruk attı ve bilincimi kaybettim. Sonrasında yumruk atmaya devam ediyor ve burnum kırıldı. Psikolojik olarak iyi değilim, burnumda ağrılar devam ediyor.’ diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir