Sanatçı Suavi, Karl Marx paylaşımına açıklık getirdi!

Datça Belediyesi, Karl Marx'ın ölüm yıldönümü dolayısıyla yaptığı paylaşımda ünlü şarkıcı Suavi'nin fotoğrafını kullandı. Suavi, bu paylaşıma ilişkin yorumunu açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Datça Belediyesi’nin, Karl Marx’ın ölüm yıldönümünde şarkıcı Suavi’nin fotoğrafını paylaşması sosyal medyanın gündemine oturdu. Konuya açıklık getiren Suavi, “Karl Marx fotoğrafı bilerek yapılmış bir paradoks. Ustayla adımın anılıyor olması beni rahatsız etmiyor” ifadelerini kullandı.

Independent Türkçe’den Ali Kemal Erdem’in haberine göre, “Datça Belediyesi’nin sosyal mecrasını yöneten arkadaşlar benim ekibinden izin almışlar” diyen Suavi, “‘Böyle bir şey kullanabilir miyiz?’ diye izin istemişler. Arkadaşlarım bunu bana ilettiklerinde bence ‘Bir sakınca yok’ dedim” şeklinde konuştu.

“BENİ RAHATSIZ ETMİYOR”

Sonuç itibariyle birine benzemeyi değil, kendine benzemeyi tercih edeceğini” diyen Suavi, “Ama bir Marksist olarak fiziki benzerlikten öteye dünya görüşü anlamında ölüm yıl dönümünde anılan bir ustayla adımın telaffuz ediliyor olması beni kişisel olarak rahatsız etmiyor. Ayrıca bir apolet takmıyor bana. Bundan eminim. Çünkü öyle bir kompleksim yok” ifadelerini kullandı.

Suavi şunları söyledi:

“Dolayısıyla gündemde onların sanki çok cahilce bir hata yapmışçasına eleştirildiği bir mesele aslında onları bilerek yapmış olduğu bir paradoks. Bu anlamda bunun arkasına birçok insan takılmış durumda. Kimileri buradaki paradoksun varlığını sezmiş gibi davranıyor. Kimileri ‘ya koskoca Karl Marx’ın fotoğrafını bile orijinalini bile bilmeyen bir belediye mi olur’ diye adeta onları cehaletle itham ediyor.”

Sanatçı Suavi, Karl Marx paylaşımına açıklık getirdi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.