Rusya’dan Ukraynalı sivillerin saklandığı Mariupol Dram Tiyatrosu’na bombalı saldırı!

Gelen bilgilere göre Rusya, Ukrayna’nın Mariupol şehrinde yer alan çok sayıda sivil vatandaşın saklandığı tiyatro binasını bombaladı. Ölenlerin sayısının henüz tespit edilemediği kaydedildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya ile Ukrayna arasında süren savaş, her geçen gün daha acı bir tablonun ortaya çıkmasına yol açıyor. Rus uçaklarının Ukrayna’nın Mariupol şehrinde yüzlerce sivilin saklandığı tiyatro binasını bombaladığı kaydedildi. Ukrayna’nın Mariupol Belediye Meclisi’nden yapılan açıklamada, Rus uçaklarının yüzlerce sivilin saklandığı Mariupol Dram Tiyatrosu’na bombardıman yaptığı kaydedilirken, saldırıda ölenlerin sayısının henüz tespit edilemediği belirtildi.

Açıklamada, “Uçak, yüzlerce Mariupollu sivilin saklandığı binaya bomba attı. Şehirde yerleşim bölgelerinin bombardımanı devam ettiği için bu korkunç ve insanlık dışı eylemin sonucunu henüz değerlendirmek mümkün değil. Drama Tiyatrosu’nun orta kısmı çöktü ve enkaz, binada bulunan bomba sığınağının girişini engelledi. Mağdurlara ilişkin bilgiler belirleniyor” denildi.

KULEBA: “MARIUPOL’U KURTARIN”

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Rus ordusunun Mariupol’daki tiyatroya yaptığı saldırıyı korkunç bir savaş suçu olarak tanımladı.

Kuleba, “Mariupol’da bir başka korkunç savaş suçu. Yüzlerce masum sivilin saklandığı Drama Tiyatrosu’na Rusya’nın kitlesel saldırısı. Bina şimdi tamamen harap durumda. Ruslar bunun sivil bir sığınak olduğunu biliyor olmalılar. Mariupol’u kurtarın. Rus savaş suçlularını durdurun” diye konuştu.

Rusya’nın korkunç taktiği kan dondurdu

Rusya’dan Ukraynalı sivillerin saklandığı Mariupol Dram Tiyatrosu’na bombalı saldırı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.