Rusya’nın sınır kontrol noktası vuruldu! Ukrayna’da savaş çanları çalıyor…

Putin, Rusya Güvenlik Konseyi'nin olağanüstü toplama kararı aldı. Öte yandan FSB, Ukrayna topraklarından gelen bir merminin, Rus sınır kontrol noktasının tamamen tahrip ettiğini açıkladı. Ukrayna ise, karakolu bombalamadıklarını açıkladı.

featured

Ukrayna‘nın doğusundaki durumun son derece gergin olduğuna işaret ederen Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bugün Rusya Güvenlik Konseyi ile olağanüstü bir toplantı gerçekleştireceğini söyledi.

Rusya Federal Güvenlik Servisi ise, Ukrayna topraklarından atılan merminin, Rostov’daki bir sınır kontrol noktasını vurduğunu açıkladı. Rus yetkililer, sınıra 150 metre uzaklıkta yaşanan bu olay sonucunda ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığını söyledi.

Ukrayna ordusu ise, Rus sınır karakolunu vurulmasıyla bir ilgilerinin olmadığını açıkladı.

Öte yandan Hollanda Kraliyet Havayolları (KLM), Kiev’e yapılacak uçuşları askıya aldı. Air France da yarınki Paris-Kiev uçuşlarını erteledi.

 

“DERİN BİR ENDİŞE DUYUYORUZ”

Ukrayna’nın doğusundaki durum nedeniyle endişe duyduklarına işaret eden Peskov, “Durum son derece gergin ve şu ana kadar tansiyonun düştüğüne dair herhangi bir işaret görmüyoruz. Kışkırtmalar, bombardımanlar giderek yoğunlaşıyor ve bu elbette çok derin bir endişeye neden oluyor.” şeklinde konuştu.

PUTİN’DEN OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI

Putin’in bugün Rusya Güvenlik Konseyi ile olağanüstü bir toplantı gerçekleştireceğini bildiren Peskov, “Putin’in Rusya Güvenlik Konseyi ile gerçekleştireceği rutin değil, büyük bir toplantı olacak. Putin’in de bu toplantıda konuşması bekleniyor.” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir