Reyhanlı saldırısının talimatını veren uyuşturucu baronu Memet Gezer Türkiye’ye getirildi

Reyhanlı saldırısının talimatını verdiği ileri sürülen uyuşturucu baronu Memet Gezer, tutuklu bulunduğu ABD'den Türkiye'ye getirildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Reyhanlı saldırısının planlayıcısı Yusuf Nazik ifadelerinde, saldırının talimatını ABD’de tutuklu bulunan uyuşturucu baronu Memet Gezer‘den aldığını itiraf etmişti. Yapılan çalışmalar neticesinde Gezer, ABD’den Türkiye’ye getirildi.

SINIR DIŞI EDİLMESİ KONUSUNDA MUTABIK KALINDI

Söz konusu şahsın ABD’de bulunduğunun tespit edilmesi üzerine, İnterpol Europol Daire Başkanlığımızca gerekli çalışmalar yapılmış, ABD’li yetkililer ile temasların ardından sınır dışı edilmesi hususunda mutabık kalınmıştır. ABD’li görevliler refakatinde ülkemize getirilen şahıs, sorgulanmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü görevlilerince İstanbul Havalimanından teslim alınmıştır” denildi.

Ekran Goruntusu 2022 06 30 091737

KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYORDU

09.05.1967 Antakya doğumlu olan Memet Gezer’in ‘uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma ve sağlama’ suçundan kırmızı bülten ile uluslararası düzeyde, ‘silahlı terör örgütüne üye olma’ ve ‘devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma’ gibi muhtelif 17 suçtan ise ulusal düzeyde aranma kaydı bulunduğu belirtildi.

 

 

Reyhanlı saldırısının talimatını veren uyuşturucu baronu Memet Gezer Türkiye’ye getirildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.