Rakı masasında Kadir gecesiyle dalga geçen Pegasus çalışanları işlerinden kovuldu

Kadir Gecesi ile dalga geçen paylaşım yaparak tüm Türkiye'nin tepkisi çeken Pegasus'un ayyaş çalışanlarının akıbeti belli oldu. Pegasus Hava Yolları'nın bu kişilerinin tamamını işten kovduğu öğrenildi.

featured

Pegasus Hava Yolları, rakı masasında paylaştıkları pozla Kadir gecesiyle dalga geçen çalışanlarının biletini kesti. Fotoğraftaki kişilerin tamamı işten kovuldu.

Pegasus çalışanlarından oluşan bir grup, sosyal medya hesaplarından içkili bir masa paylaşarak “Kadir gecesi özel. Rabbim kabul etsin” ifadelerini kullanarak bir fotoğraf paylaşmıştı. İslam inancının kutsal kabul ettiği bu özel geceye yapılan saygısızlık, dün geceden beri görenleri çileden çıkardı.

Sosyal medyada hızla yayılan paylaşıma tepkiler çığ gibi büyüdü.

Pegasus, saatler sonra konuyla ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, çalışanlarla ilgili gerekli kararın etik-ahlak kurulu tarafından verileceğini belirtildi.

Bu açıklama, olayın üzerinin kapatılmaya çalışıldığı olarak yorumlandı.

https://twitter.com/ucurbenipegasus/status/1519677612167204864?s=20&t=Ur8oeVRMcFIEanYMgLDmdA

İşte Pegasus’tan yapılan açıklama;

“27 Nisan akşamı kişisel bir sosyal medya hesabı üzerinden kişiye özel bir ortamda yapılan bir paylaşımın, farklı mecralarda şirketimiz ile ilişkilendirilmesi nedeniyle açıklama yapmak isteriz.

Bu görüş ve ifadeler kişisel olup şirketimizin duruşu ile bir bağı yoktur. Pegasus Hava Yolları olarak; ilgili paylaşımda yer alan dini inanç, toplumsal düşünce ve fikirlerle atfen rencide edici ifadeleri kesinlikle kabul edilemez buluyoruz. Bu çerçevede, konunun acilen şirketimizin etik-ahlak kuruluna aktarıldığını, gerekli aksiyonların ivedilikle alınacağını bildirmek isteriz. Kurullarımız, tüm çalışanlarımız için istisnasız uygulanmaktadır.”

Açıklamadan bir kaç saat sonra Pegasus çalışanlarının işlerine son verildiği öğrenildi. Pegasus, bu kararı henüz resmi olarak duyurmadı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir