Rahmi Uygun’dan şok eden ifadeler: “Ömür Erez bana cinsel ilişki şantajı yaptı; panikledim, kafasına sıktım”

Kartal'da aile sağlığı merkezinde hemşire olarak çalışan Ömür Erez'i su içtiği sırada silahla başından vurarak öldüren Rahmi Uygun ve kaçmasına yardım eden şüpheli Musa Teymur dün gözaltına alınmalarının ardından bugün İstanbul Anadolu Adliyesi'ne getirildi. Savcılıktaki ifadesinde olayı nasıl gerçekleştirdiğini vahşice anlatan Rahmi Uygun ve Uygun'a yardım eden şüpheli Musa Teymur tutuklandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul’un Kartal ilçesinde dün meydana gelen korkunç olayda Kartal 10 Numaralı Aile Sağlığı Merkezi’nde hemşire olarak görev yapan 33 yaşındaki Ömür Erez, 20 suçtan sabıka kaydı olduğu öğrenilen 39 yaşındaki Rahmi Uygun isimli şahıs tarafından vurulmuştu.

Kartal’da aile sağlığı merkezinde dehşet! Rahmi Uygun, hemşire Ömür Erez’i silahla öldürdü…

 

RAHMİ UYGUN: ‘EV ALMASI İÇİN PARA VERMİŞTİM’

Şüpheli Rahmi Uygun, savcılık ifadesinde Ömür Erez’le 2 yıl önce tanıştığını, aralarında duygusal ilişki yaşandığını belirterek ‘2021 yılında cezaevine girmeden 187 bin lira paramı maktule elden verdim. Evleneceğimizi düşündüğümden ben cezaevindeyken ev alsın diye verdim. Kendisi de para ekleyerek ev alacağını söyledi.

BANA SOĞUK DAVRANDI

14 Eylül 2021 tarihinde cezaevinden tahliye oldum. Sonrasında maktul bana soğuk davranmaya başladı. Kendisini aradığımda telefona erkek şahıs çıkıyordu. Bu şekilde aramız bozuldu. Ama arada konuşuyorduk ve benden hediye istedi. Ben de hediyeler gönderiyordum. Tüm bunlar telefonumda vardır. Bana paramla annesine ev aldığını söyledi. Paramı istediğimdeyse vermeyeceğini söyledi’ dedi.

‘PANİKLEDİM, YERE DÜŞÜNCE KAFASINA SIKTIM’

İfadesinin devamında şüpheli Uygun, ‘Ben de konuları konuşmak için İstanbul’a geldim. Kendisini çağırdım, yaklaşık yarım saat iş yerinin önünde konuştuk. Sonra 15 dakika da içeride konuştuk. Paramı istedim. Aramız iyi değildi ama ayrılmamıştık.

Ayrıca maktul bana cinsel ilişkimizle ilgili şantaj yapmaya başlamıştı. Ben sadece paramı istedim. Sağlık Merkezi’nde konuşurken arkamdaki şahıs elini belime götürünce panikledim. Silahla havaya ateş etmek istedim. Ömür yere düşünce kafasına 2-3 el ateş ettim. Kendisini öldürme niyetim yoktu. Olaylar bir anda gelişti.

Olay yerine gittiğim Musa ile dün tanıştım. Musa’nın silahımı görmediğini düşünüyorum. Olay yeri kalabalıklaşınca panikleyip kaçtım. Musa’ya ise ateş ettiğimi söylemedim’ şeklinde konuştu.

2 ŞÜPHELİ DE TUTUKLANDI

Hakimlik, sorgularının bitiminde şüpheli Rahmi Uygun’un ‘Tasarlayarak öldürme’ suçundan, şüpheli Musa Teymur’un ise ‘Tasarlayarak öldürmeye yardım etme’ suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

Rahmi Uygun’dan şok eden ifadeler: “Ömür Erez bana cinsel ilişki şantajı yaptı; panikledim, kafasına sıktım”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.