Türkiye yine başrolde! Putin ve Zelenski İstanbul’a geliyor

Rusya'nın Ukrayna'daki işgali devam ederken iki ülke arasında İstanbul'da barış zemini oluşması için çalışmalar devam ediyor. Ukraynalı kaynaklar Putin ve Zelenski'nin İstanbul'da bir araya geleceğini aktardı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Rusya lideri Putin ile Ukrayna lideri Zelenski Türkiye’ye geliyor. Rusya müzakerelerde Ukrayna heyetinin başkanlığını yürüten Arakhamia, yerel televizyon kanallarına, Ukrayna-Rusya müzakerelerindeki durumu değerlendirdi.

“GÖREVİMİZ OLASI TOPLANTIYA HAZIRLANMAK”

İstanbul’da yaptıkları müzakerelerde Ukrayna‘nın önerdiği barış antlaşması taslağının Ruslar tarafından Kırım sorunu dışında sözlü şeklide kabul edildiğini belirten Arakhamia, şunları söyledi:

“Rus tarafı, taslak belgenin Ukrayna ve Rusya liderleri arasında doğrudan istişarelerde bulunmak için yeterince geliştirildiğini doğruladı. Şimdi bizim görevimiz, daha önce değindiğimiz konuları son aşamaya getirmek ve olası devlet başkanları toplantısına hazırlanmaktır.”

 

ANKARA VE İSTANBUL İHTİMALİ

Arakhamia, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hem Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski hem de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüştüğünü, iki liderin görüşmesine ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını beyan ettiğini hatırlatarak “Devlet başkanlarının görüşmesinin tarihi ve yeri henüz belli değil. Büyük ihtimalle İstanbul’da veya Ankara’da olacak.” dedi.

 

 

Türkiye yine başrolde! Putin ve Zelenski İstanbul’a geliyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.