Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol: ‘Ölüm tehditleri alıyorum, kapıma dana dili bıraktılar’

Aşı karşıtlarının hedefindeki Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, ölüm tehditleri aldığını, evinin kapısına dana dili bırakıldığını, failin kendini Op. Dr. Mustafa Yücel olarak tanıtan sahte doktor olduğunu açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Korona virüsü pandemisinde sık sık halkı bilimsel verilerle bilgilendirip uyaran enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, yine aşı karşıtlarının hedefinde. Ancak bu defa olay ölüm tehdidi ve fiili tacize dönüştü.

Ofisinin önüne 2 tane dana dili bırakıldığını belirten Şenol, olayın ardından koruma talebinde bulundu.

Dana dilini fotoğraflayıp attıklarını söyleyen Prof. Şenol yaşadıklarını şöyle anlattı: 29 Temmuz 2022 tarihinde akşam üzeri ofisimin bulunduğu binaya girdiğimde, yanda bulunan otopark görevlisi tarafından, ‘Hocam, Avcı adlı bir hastanız size selam söyledi, beyaz bir Clio araba’ notunu iletti. Ardından ofisimdeki sekreterim ve bina görevlisi, benim bulunduğum katın merdivenlerine bırakılmış 2 adet dana dili bulduklarını, fotoğraflayıp sonra attıklarını söyledi. Binanın altında bulunan kafe görevlileri de bir hastamın bana 2 limonata yollattığını, kendi bırakmak istememe nedeni olarak ‘Esin hoca böyle şeyleri sevmez’ dediğini iletti.”

‘PLANLI BİR CİNAYET GİRİŞİMİ’

Olayın planlı bir cinayet girişimi olduğunu ifade eden Şenol, şunları söyledi: İlgili şahsın sosyal medya aracılığıyla da paylaştığı cinayete hazırlık vurguları ve çeşitli tetikçiler eliyle planlandığı izlenimini güçlendiren girişimin, o gün oraya geç bir saatte uğramam nedeniyle bertaraf edilmiş olduğumu anlıyorum. Bu kan dondurucu planlı cinayet girişimi, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı gibi konuyla ilişkili takipleri olması gereken bakanlık ve mercilerin ben ve birkaç bilim insanına yapılan tüm şiddet dolu tacizlere seyirci kalırken ve yargı suç kabul edip izlemezken olmaktadır.

‘ÜRPERTİCİ PAYLAŞIMLAR’

Kişi hakkında emniyet birimleri gerekli işlemleri başlatarak harekete geçmiştir. İlişkili bulunduğu tüm grupların araştırılmasını konunun organize olabileceğini bildirdik. Ben koruma talebinde bulundum. Uzun süredir aşı karşıtı, plandemikçi hesaplardan tehdit alıyor ve suç duyurularında bulunuyorum.

Ancak bizim yaptığımız suç duyuruları ‘ifade özgürlüğü’ ya da ‘adres bulunamadı’ şeklinde karşılık buluyor. Karakola suç duyurusunda bulunmaya gittim. Bina ve otoparktaki kameralar izlenerek ilgili kişinin sosyal medyada Op. Dr. Mustafa Yücel olarak ve sahte doktor olarak bilinen, Büyük Uyanış Derneği üyesi kişi olduğu saptandı. Sosyal Medya hesabı emniyet tarafından takibe alındı. Ekte tüyler ürpertici paylaşımları var.”

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol: ‘Ölüm tehditleri alıyorum, kapıma dana dili bıraktılar’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.