Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na Cumhurbaşkanlığı’ndan da tepki: “Gerekenin yapılacak olmasından memnunuz”

featured

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu‘nun üniversiteler için “fuhuş evleri” ifadesini kullanmasına tepki gösterirken, “Üniversitelerimiz araştırma, öğretim ve topluma hizmet merkezlerimizdir. Gençlerimiz ise göz bebeklerimizdir” dedi. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da, Sofuoğlu hakkında soruşturma başlatılmasını memnuniyetle karşıladığını dile getirdi.

Üniversiteler için “fuhuş evleri” ifadelerini kullanan Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’na İletişim Başkanı Altun’dan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın’dan da tepki geldi.

Twitter hesabından açıklama yapan Altun, “Üniversitelerimiz araştırma, öğretim ve topluma hizmet merkezlerimizdir. Gençlerimiz ise göz bebeklerimizdir. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yükseköğretim alanında aldığımız muazzam mesafe üniversitelerimize, gençlerimize verdiğimiz değerin bir yansımasıdır” ifadesini kullandı.

Kalın da, Twitter’dan Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan‘ın, gerekli işlemlerin yapılacağı açıklamasını alıntılayarak, “Üniversitelerimizi zan altında bırakan kerih ve sakil açıklamayla ilgili gereken işlemlerin yapılacak olmasını memnuniyetle karşılıyoruz” yazdı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir