PKK’nın Suruç provokasyonuna kaymakamlıktan açıklama

Dün akşam sosyal medyada #UyuşturucuSuruç etiketiyle paylaşım yapan PKK yandaşı hesapların hain planı ters tepti. Terör örgütüne insan kaynağı kesilen PKK, uyuşturucu ticaretinden gelen geliri de kesilince çareyi devlete iftira atmakta buldu.

featured

Dün akşam PKK, HDP ve DEVA Partisi yandaşlarınca sosyal medyada açılan #UyuşturucuSuruç etiketi Suruçlular tarafından büyük tepkiyle karşılandı.

Özellikle PKK yandaşlarının devlete ve Suruç’taki güvenlik güçlerine attığı iftiraya en büyük tepkiyi Suruç halkı gösterdi.

PKK’NIN HAİN PLANI

Huzur ve barış ikliminin hakim olduğu Suruç’u karıştırmak isteyen terör örgütü yandaşları, açtıkları etiket ile devletin Kürt gençlerine uyuşturucu verdiği iftirasını ortaya attı.

DEVA ve HDP tarafından da desteklenen gündem çalışmasında kullanılan video ise Suruç ile alakası olmayan başka bir ile ait olduğu ortaya çıktı.

”UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KARARLILIKLA DEVAM EDİYOR”

Suruç Kaymakamlığı, görüntülerin 2020’de Van’da çekildiğini vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı;

“Uyuşturucu Suruç tagıyla 15 Ağustos 2022 akşamı sosyal medya mecran Twitter’da gündeme gelen olayla alakalı basın açıklaması yapılma gereği duyulmuştur. Bu tag altında paylaşılan “Madde kullandıktan sonra kendinden geçen kız görüntüsünün Suruç ilçemize ait olmadığı: 2020 yılında Van ilinde yaşanan bir olay olduğu basit bir internet araştırmasında ortaya çıkmaktadır.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Suruç ilçemizde de uyuşturucu ile kararlılıkla mücadele edilmektedir. Şehir merkezinde polisimiz, kırsalda jandarmamız son günlerde başanlı operasyonlara imza atmaktadır

01 Ocak 2022 tarihinden 15 Ağustos 2022 tarihine kadar olan süre zarfında ilçemiz genelinde,

1-TCK 188 Uyuşturucu Ve Uyanes Imal Ve Ticareti Suçundan 28 tahkikat 2-TCK 191 Kullanmak için Uyuşturucu Ve Uyancı Madde Satın Almak, Kabul Emnek Veya Bulundurmak Suçundan 220 tahkikat 3-TCX 190 Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Kullanımını Kolaylaştırmak Suçundan 1 tahkikat

4-2313 Uyuşturucu Md. Murakabesi Hakkında Kanun Suçundan 19 tahkikat olmak üzere; Narkotik Suçlarla Mücadele kapsamında toplamda 268 tahkikat başlatılmıştır. Narkotik Suçlarla Mücadele kapsamında yedi buçuk ayda 419 şahsa işlem yapılmış olup 14 şahıs tutuklanmış, 2 şahsa ev hapsi tedbiri uygulanmıştır.

Ayrıca Narkotik Suçlarla mücadele kapsamında yapılan operasyonlarda

-25,831 gr Kubar
-28,218 gr Toz Estar
-1189,6 gr Eroin -10797,6 gr Bonzai
-13515,12 gr Metamfetamin
-15 Adet Uyuşturucu Kullanma Aparatı
-1621 Kök Hint Kenevini -3 Adet Elekronik Terazi
-33 gr Kokain 6 Litre Asit Anhidrik
-112 gr Kenevir Tobumu ele geçirilmiştir

Uyuşturucu kullanılması muhtemel metruk binaları yıkmakla alakalı olarak Suruç Belediyesi tarafından 53 metruk bina yıkılmış olup, 38 metruk binada ise fiziksel tedbir yada rehabilitasyon çalışması yapılmıştır. Toplamda 91 metruk binaya müdahale edilmiştir

Ayrıca bütün bu operasyonların yanında önleyici faaliyetlere de önem verilmektedir. İnsanların bu konuda bilinçlenmesi amacıyla alanında uzman Narko rehber tarafından ilçemizde 2 bin kişiye “En İyi Narkotik Polisi Anne” Projesi kapsamında eğitim verilmiştir

UYUMA uygulamasının tanıtımı ve bilinçlendirme faaliyetleri Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından düzenli olarak yapmaktadır ilçemizle hiç alakası olmayan görüntülerinin Suruç gibi servis edilmesinde, uyuşturucu ile mücadele noktasında iyi niyetli şekilde görüşlerini ifade eden paylaşımları tenzih ederek görüyoruz ki bazı terör örgütlerinin ve art niyetli şer odaklarının dahili olduğu açıktır

Sorumlular hakkında gerekli soruşturmaların başlatılacağın bilinmesi ve dezenformasyonun daha fazla yayılmasının önüne geçilmesi amacıyla bu basın açıklaması yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir