Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinden acı haber! Piyade Uzman Çavuş Reşat Ergin şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde bulunan bir üs bölgesine terör örgütü tarafından yapılan taciz ateşi sonucu Piyade Uzman Çavuş Reşat Ergin’in şehit olduğunu açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, dün Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki bir üs bölgesine bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu Reşat Ergin‘in yaralandığı ve hastaneye sevk edildiği belirtildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, şu ifadeler kullanıldı;

“Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde bir üs bölgemize 05 Ağustos 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucunda yaralanarak hastaneye sevk edilen P. Uzm. Çvş. Reşat Ergin, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz”

Bakan Akar’ın Milli Savunma Bakanlığının Twitter hesabından paylaşılan mesajında, ‘’Kahraman silah arkadaşımız, 05 Ağustos tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.” denildi.

74372 Aw683824 01 Ozel

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinden acı haber! Piyade Uzman Çavuş Reşat Ergin şehit oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.