Pınar Gültekin cinayetinde şok tahliye! Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı tahliye edildi

Tutuklanan katil zanlısı Cemal Metin Avcı'nın kardeşi Mertcan Avcı hakkında canavarca hisle eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme suçuna iştirakten ağırlaştırılmış müebbet istemi ile dava açılmıştı. Mahkemesi yeni bir delil bulunmaması nedeniyle Mertcan Avcı'nın tahliyesine karar verdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Muğla’da korkunç bir cinayete kurban giden Pınar Gültekin davasında son dakika gelişmesi. Mertcan Avcı hakkında Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, canavarca hisle eziyet çektirerek ve tasarlayarak öldürme suçuna iştirakten ağırlaştırılmış müebbet istemi ile dava açılmıştı. Hazırlanan iddianame Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilmişti. Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi yeni delilerin iddianamede yer almadığı gerekçesiyle iddianameyi geri iade etmişti.

Pınar Gültekin’in katili Cemal Metin Avcı’nın kardeşi de tutuklandı! Dehşete düşüren ifadeler…

 

İADE KARARI KALDIRILDI

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı iddianamenin geri iadesine itiraz etti ve dosya Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi. Muğla 1. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianamede gerekli delillerin bulunduğunu belirterek, dosyayı tekrar 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne göndererek iade kararını kaldırdı.

TAHLİYE EDİLDİ

Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesi, iki dosyanın birleştirilmesine ve yeni bir delil bulunmaması nedeniyle Mertcan Avcı’nın tahliyesine karar verdi. Mahkemenin tahliye kararında, “Sanık Mertcan Avcı’nın üzerine atılı suç yönünden dosyadaki mevcut delil durumu, daha önce mahkememizin aynı delil durumu ile sanığın tutuklanmasına ilişkin taleplerin mahkememizce reddine karar verilmiş olması, dosyada toplanması gereken sanığın etki edebileceği delil bulunmaması dikkate alındığında (itiraz yolu açık olmak üzere) tahliyesine” denildi.

Pınar Gültekin cinayetinde şok tahliye! Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı tahliye edildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.