Pençe-Yıldırım Harekatı’nda şehit olan Müslüm Toprak’ın son sözleri yürekleri yaktı…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kuzey Irak’ta yürütülen Pençe – Yıldırım Harekatı’nda 25 yaşındaki sözleşmeli er Müslüm Toprak şehit oldu.

25 yaşındaki Sözleşmeli Er Müslüm Toprak’ın İstanbul Bağcılar’daki baba evine acı haber ulaştı. Şehidin Kirazlı Mahallesi 1226 sokakta bulunan evine ve sokağına Türk bayrağı asıldı.

Şehidin Bağcılar’daki baba evine acı haber ulaştırıldı. Şehit Müslüm Toprak’ın harekatta şehit düşmeden saatler önce ailesiyle gerçekleştirdiği telefon görüşmesindeki son sözleri yürekleri dağladı.

“İnşallah, Rabbim bizi onun şefaatine nail eder”

Şehidin ağabeyi Remzi Toprak, şehit Müslüm Toprak’la yapılan son telefon görüşmesini anlattı.

“Vatan sağ olsun” diyerek konuşmaya başlayan ağabey Toprak, “Ateş düştüğü yeri yakar. Acımız büyük ama Allah’ın izniyle rabbim bir şekilde sabır veriyor. Benim kardeşim, en küçüğümüzdü. Sabah şehit haberini aldık. Bu açıdan da üzüntülüyüz. Bir yandan şehit olduğu için sevinçliyiz. İnşallah, Rabbim bizi onun şefaatine nail eder. Rabbim kimsenin evladına herhangi bir acı haber göstermesin. Ortalama bir yıldır askerdi. Operasyon başladıktan sonra gitti. Pençe Harekatı’nda görev aldı. Dün akşam aile ile görüştü. Muhabbet ettiler. Sabah da haberini aldık.” dedi.

Acılı ağabey, “Beni merak etmeyin’ dedi. Güzel şeyler anlattı. Şehitlikle ilgili bazı sözleri oldu. Hatta durumunda da var, paylaştı. ‘Şehit olmak, bir karıncanın sizi ısırması kadar ancak can yakar’ dedi. Ramazan ayındaydı, Cuma günüydü. Oruçluydu. Namazında niyazındaydı. Bu şekilde ölüm haberini aldık.” diye konuştu.

Edirnekapı Şehitliği’ne defnedilecek

Şehit Müslüm Toprak’ın naaşı, bugün saat 14.00’te baba evine getirilerek helallik alınmasının ardından Ataköy 5. Kısım Camii’ne götürülecek.

Şehidin cenazesi, kılınacak namaz sonrası Edirnekapı Şehitliği’ne defnedilecek.

Pençe-Yıldırım Harekatı’nda şehit olan Müslüm Toprak’ın son sözleri yürekleri yaktı…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.