Vefa ülkesi Pakistan’dan Türkiye’ye dev yardım

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif'in talimatıyla, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle mağdur olan afetzedeler için yardım fonu oluşturuldu.

featured

Pakistan Bilgi ve Yayıncılık Bakanı Meryem Aurangzeb, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Bu zor zamanda Türkiye’deki deprem mağdurlarına yardım etmek için Başbakan Şerif, ‘Başbakanlık Yardım Fonu’ kurulmasına karar verdi.” ifadesini kullandı.

BAKANLAR VE MEMURLARDAN TÜRKİYE’YE BAĞIŞ

Başbakanlık Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Bakanlar Kurulunun tüm üyelerinin bir aylık maaşları ve tüm devlet çalışanlarının maaşlarının bir günlük kısmının yardım fonuna bağışlanmasına karar verildi.

‘YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ’

Başbakan Şerif, 2022’deki sel felaketinde Türkiye’nin ülkesine yardım konusunda başı çektiğini anımsatarak, “Pakistan milleti bu zor zamanda Türk kardeşlerini yalnız bırakmayacak.” açıklamasını yaptı.

Benzer Haberler
5E238EC4-E162-497B-AAC5-BEB62AC97823
Celal Şengör’den olası İstanbul depremiyle ilgili şok eden açıklamalar: Marmara haritası üzerinde çizerek anlattı
F3118262-8F86-46E3-AA5A-39FB728F2FF3
BDDK’dan deprem bölgesindeki vatandaşlara duyuru: ‘Kredi kartı taksitlendirme süreleri bir kata kadar artırılacak’
thy-deprem-ucretsiz
THY, deprem bölgesinde dönüş seferlerini ücretsiz yaptı

TÜRKİYE’YE GELECEK

Hayırseverlere Türkiye için destek çağrısında bulunan Şerif, dayanışma göstermek ve deprem bölgelerini ziyaret etmek için yarın Türkiye’ye gideceğini kaydetti. Bakanlar Kurulu toplantısında Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için dua okundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir