Öztürk Yılmaz’ı bıçaklayan Serhat K, öldürmeye teşebbüsten tutuklandı

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz'ı bıçaklayan saldırgan Serhat K. emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkemece "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

featured

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, çarşamba akşamı partisinin genel merkezinde Serhat K. tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Yılmaz dört yerinden bıçaklanırken, saldırgan Serhat K. olayın ardından Bolu Otobüs Terminali’nde yakalandı.

Serhat K, Ankara Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye getirildi. Soruşturmayı yürüten savcıya ifade veren şüpheli, tutuklama talebiyle hakimliğe sevk edildi.

Serhat K. mahkemeye çıkarıldı. Serhat K. çıkarıldığı mahkemece kasten öldürmeye teşebbüsten tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan Serhat K.’nın emniyetteki ifadesi de ortaya çıktı. Serhat K.’, emniyetteki ifadesinde, devlet büyüklerine yönelik sözleri nedeniyle Öztürk’ü bıçakladığını, kimseden talimat almadığını söyledi.

Ölümden dönen Yılmaz, hastaneden paylaştığı videolarda olay anını anlatıp saldırganla ilgili bilgiler verdi. Saldırganın Tuzlucalı olduğunu, İstanbul Küçükçekmece’de oturduğunu söylediğini aktaran Öztürk Yılmaz, şunları söyledi: “Konuştuk beş dakika. Benim bu arada görüşmelerim var. Çok teşekkür ettim. İsterseniz size bir kahve ikram edeyim dedim. ‘Olur, kahvenizi içmekten mutlu olurum.’ dedi.

Arkamı döndüm, bıçağı çekti, direkt boğazıma çekmeye çalıştı. O arada fark edip ani bir hareket yapınca bu defa arkadan dört defa üst üste vurdu ve kaçtı. Kaçarken peşine düştüm. Arkadaşlarımız da peşine düştü, iki bayan arkadaşımız vardı. Ondan sonra da kaçtı, gitti. Olay bu.”

Yılmaz, yaptığı paylaşıma “İtlerini göndererek bana mesaj vermek isteyenler şunu bilsin, ben sizden korkmuyorum, kaldığım yerden daha güçlü bir şekilde devam edeceğim! Korkudan kaçmayacağım, korkunun üzerine yürüyeceğim! Erkekseniz, siz karşıma çıkın, 5 paralık adamlarınızı göndermeyin!” notunu düştü.

Yılmaz paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı: “Yaptıranlara söylüyorum ve başta Erdoğan’a söylüyorum. Siz hiçbir şey yapamazsınız. Allah istemedikçe sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Sizden korkan sizin gibi olsun. Hiçbir şey yapamazsınız siz. Ben Musul’da yaşamışım dik gelmişim. Hayatımda hiçbir zaman kimseye teslim olmamışım. Yenilik Partisi’ni kurmuşum ve hiç kimsenin uşaklığını yapmıyorum. Siz yanlış adamlarsınız ve gideceksiniz. Erkekseniz kendiniz gelsenize. Niye 5 paralık adamlarınızı yolluyorsunuz.”

Taburcu olduğu hastanenin önünde açıklama yapan Öztürk Yılmaz, “Bir tane şahıs bizim sevenimiz olarak geldi. İki, üç dakika benim yanımda kaldı. Kendisine bir kahve ikram etmek istediğimde arkamda kaldı o an. Bıçağı çekip boynumdan vurmak istedi ve arkadan da 4 tane bıçak yarası aldım, bıçak yaralarım çok derin. Bugün tedavi oluyorum ama tedavim evde sürecek” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir