Selçuk Tekin, “cin çıkarma” adı altında eşi Özge Nur Tekin’i 100 oklava darbesiyle öldürdü

Ankara'da psikolojik sorunları nedeniyle cin çıkarma seansı uygulanarak eşi Selçuk Tekin tarafından sırtına 100 kez oklava ile vurulan Özge Nur Tekin (30), hayatını kaybetti.

özge nur tekin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara’nın Keçiören ilçesinde yaşayan 30 yaşındaki bir çocuk annesi Özge Nur Tekin.’nin eşi ve ailesi, yaşadığı psikolojik sorunlar nedeniyle içine cin girdiğine karar verdi. Bunun üzerine Tekin eşinin annesi Z.T., Kayseri’de yaşayan ve kendisini ‘hoca’ olarak tanıtan E.K.’ya ulaşarak durumu anlattı.

100 DEFA OKLAVAYLA VURULUP, 23 GÜN ORUÇ TUTTU

Sözde hocaya telefon aracılığıyla ulaşan Z.T., E.K., genç kadının sırtına oklava ile 100 defa vurmasını, 23 gün oruç tutmasını söyledi. Bunun üzerine Özge Nur Tekin.’nin eşi S.T., kayınvalidesi Z.T. ve kendi ailesi tarafından sırtına oklavayla vurulduktan sonra 23 gün oruç tutması istendi.

Sözde cinci hoca;

Cinci Hoca

Olayın ardından ölümün şüpheli bulunması üzerine polis ekipleri durumu savcılığa bildirdi. Ölü muayene tutanağında genç kadının sırt ve kollarında morluklar ile hacamat kesiklerini andıran yaralar tespit edilmesi üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

18 YIL HAPSİ İSTENDİ

Yürütülen soruşturma kapsamında Özge Nur Tekin.’nin eşi S.T., kayınvalidesi Z.T., babası C.E., annesi H.E., hacamat yapan S.Ö. ile sözde cinci hoca E.K., hakkında ‘Kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma’ suçundan 18 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Hazırlanan iddianame Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

‘İÇİNE CİN GİRMİŞ DEDİLER’

Hazırlanan iddianamedeki ifadesinde genç kadının kocası S.T., eşinin durumunda değişiklikler olduğunu, henüz 8 ay önce evlendiklerini ve yaşanan gariplikleri kendi ailesi ile eşinin ailesine anlattığını söyledi.

S.T, bunun üzerine annesinin Kayseri’de yaşayan ve kendisini ‘hoca’ olarak tanıtan E.K. ile telefonla iletişime geçtiklerini söyledi. S.T., sözde hocanın eşine cinlerin musallat olduğunu söylediğini ifade ederek, Para istemediğini söyledi. Önce telefondan dua okudu, eşim rahatladı. Ancak bir süre sonra rahatsızlanınca tekrar aradım, ‘önce eşine 1 kurban keseceksin’ dedi. Sonra sırtına hafif şekilde 100 sefer oklava ile vurmamı ve ardından vücudundaki pis kanın temizlenmesi için hacamat yaptırmamız gerektiğini söyledi.

Daha sonra da 23 gün kefaret oruç tutmasını istedi. Ben eşimin sırtına, baldır kısmına oklava ile 100 sefer hafif hafif ancak hissedilebilecek bir şekilde dua okuyarak vurdum. Eşimin ailesi ve benim ailem de odada bulunuyordu. Bu esnada ‘Cin çık cin çık’ diye hep beraber söyledik. Akabinde S.Ö. adlı kişiyi eve getirip hacamat tedavisi yaptırdım. Hacamat sırasında odada kadınlar vardı. Bu tedavinin ardından eşim rahat bir şekilde uyudu. Ancak ertesi sabah tekrar rahatsızlandı” ifadelerini kullandı.

‘KURBAN KESTİĞİMİZ SIRADA RAHATSIZLANDI’

Eşinin rahatsızlanması üzerine E.K.’yı tekrar aradıklarını dile getiren S.T., “Kurban kesersen eşin rahatlar dedi. Biz de kurban kesmek için eşimin annesi H.E, babası C.E., annem Z.T, kardeşim N.T, akrabam M.T. ile eşimi de alarak Yakacık’ta bulunan kurban kesme alanına gittik. Eşim kurban kesmeye giderken oruçluydu. Kurban kestiğimiz sırada eşim rahatsızlandı ve bayıldı. Tekrar aradığım hoca, ‘bir kurban daha keserseniz eşin kendine gelir’ dedi. Dediğini yaptık ve 2. kurbanı da kestik ancak eşim kendine gelmedi. Bunun üzerine hastaneye götürdük ama hastaneye gittiğimizde öldüğünü söylediler” dedi.

İfadesi alınan sözde hoca E.K ise “Olay günü tanımadığım bir kadın arayarak, gelinini doktora götürdüklerini, herhangi bir rahatsızlığının bulunmadığını, psikolojisi ile ilgili danışmak istediğini söyledi. Kadına, dua etmelerini, tövbe etmelerini, zekat ve adaklarını yerine getirmelerini, fakir doyurmalarını söyledim. Kesinlikle oklava ile vurmalarını, hacamat yaptırmalarını söylemedim. Kendi çapımda dini bilgilerimle insanlara tavsiye veriyorum. Para da almıyorum” diye konuştu.

‘SIRTI VE KOLLARI SİMSİYAHTI’

Özge Nur’a hacamat yapan S.Ö., “Bir tanıdığımın ısrarı üzerine hacamat yapmak için daha önce hiç görmediğim bu ailenin evine gittim. Yerde yüzü koyun yatan bir kadın vardı. Hacamat için kıyafetini çıkarttığında kadının sırt ve kollarını simsiyah olduğunu gördüm. Ne olduğunu sorduğum da, ‘içini 3 harfliler kaçmış, Kayseri’de bulduğumuz bir hocanın talimatıyla sopa ile vurduk. Bu şekilde içindeki cini öldürmeye çalıştık’ dediler. Hacamat yaptıktan sonra kadın biraz rahatladı. Beni de tekrar evime bıraktılar. Ölümüyle ilgili bir şey bilmiyorum” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
1
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Selçuk Tekin, “cin çıkarma” adı altında eşi Özge Nur Tekin’i 100 oklava darbesiyle öldürdü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir