Oyuncu Pelin Akil oruç tutmadığı için linç edildi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü oyuncu Pelin Akil sosyal medya hesabından “kahvaltı yapıyorum” dediği için linç edildiğini açıkladı.

Son dönemde ikiz çocuklarıyla ilgili beğenilen birçok paylaşım yapan Pelin Akil, çoğunluğu anneler olmak üzere 2.7 milyon takipçiye ulaşmıştı.

Bugün de paylaşımında “kahvaltı yapıyorum” diyerek çocukları için hazırladığı bir sağlıklı kurabiye tarifiyle ilgili bilgiler veren ünlü oyuncu Ramazan ayı ve oruç tutmaması nedeniyle linç edildiğini açıkladı.

Daha sonra bir açıklama yayınlayan Akil, ilaç kullandığı için oruç tutamadığını belirtip, ayrıca ilaç kullanmasa da bu tarz tepkilerin yanlış olduğunu dile getirdi.

Bir tepki de Yeliz Yeşilmen’e

Öte yandan Ramazan ayının gelmesiyle ibadet halini paylaşan Yeliz Yeşilmen’e de sosyal medyada tepki gösterildi. Seccade üzerinde renkli ojeleriyle dikkat çeken Yeşilmen’e çok sayıda, “ojeyle namaz olmaz, abdest olmaz” şeklinde eleştiri geldi.

Seccade üzerine ojeli ayaklarını paylaşan Yeliz Yeşilmen, paylaşımına “ibadet saati uyuma kalk” notunu düştü.

Yeşilmen’in paylaşımı sosyal medyada tartışmalara sebep olurken, pek çok takipçisi “ojeyle abdest alınmaz” ya da “ojeyle kılınan namaz kabul olmaz” şeklinde pek çok yorum yaptı.

Yeliz Yeşilmen, Alp Kılınç adlı Instagram fenomeninin yaptığı “Yeliz Yeşilmen, İslam dinine göre necasetten taharet gereği ojeden dolayı abdest kabul olmuyor diyorlar ama yine de sen bilirsin” yorumuna cevap verdi.

Yeşilmen eleştirilere, “Pardon senin İslam bilgin nasıl? Ne bilirsin? Mesleğin ne? Herkesin kalbini Allah bilir. Herkesin ibadeti kendine. Ben ayağımın göründüğünü bile fark etmedim siz yazana kadar. Ama insanın kalbi önemli” dedi.

Yeliz 1

Oyuncu Pelin Akil oruç tutmadığı için linç edildi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.