Osmaniye’de fuhuşla kandırdıkları erkeklere dansöz kıyafeti giydirip şantaj yapan çeteye tutuklama

Ağlarına düşürdükleri erkek müşterilerine dansöz kıyafeti giydirip videoya alan çete, daha sonrasında kişileri gasp etti. Yapılan çalışma sonucunda 3 kişi tutuklandı.

featured

Gaziantep’ten Osmaniye’ye gelen fuhuş çetesi, ilişki vaadiyle kandırdıkları erkeklerin para cep telefonu, kol saati ve banka kartlarını silahla gasp etti.

Erkek müşterilerini fuhuş yapma amacıyla kandırıp, onlara kadın iç çamaşırı giydirerek videoya alan çeteye yönelik, soruşturma başlatıldı.

Teknik ve fiziki takip başlatan Cinayet ve Gasp Büro Amirliği ekipleri, 100’ün üzerinde güvenlik kamerası görüntüsünü inceledi. Kimlikleri belirlenen şüphelilerin adreslerine baskın yapan ekipler, A.K. isimli kadın ile A.Ş., T.Ö., V.Ş. ve M.Y.’yi gözaltına aldı.

DANSÖZ KIYAFETİ GİYDİRDİLER

Yapılan aramalarda 1 ruhsatsız tabanca, 1 ruhsatsız tüfek, bıçak, dansöz kıyafetleri, kadın iç çamaşırları, cep telefonları, kol saatleri ve bir miktar para ele geçirildi.

Şüphelilerin, fuhuş için anlaştıkları erkekleri eve çağırıp, dansöz ve kadın iç çamaşırı giydirdikleri, daha sonra videoya çektikleri belirlendi.

3 KİŞİYE TUTUKLAMA

Şüphelilerin ayrıca erkek müşterileri silahla tehdit ederek para, cep telefonu, kol saati ve banka kartlarını gasbettikleri tespit edildi. İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden A.K., A.Ş. ve T.Ö. tutuklandı, V.Ş. ile M.Y. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir