Orkestra şefini 10 yıl sigortasız çalıştıran Fatih Ürek’e kötü haber! Binlerce günün borcunu ödeyecek

10 yıl orkestra şefliğini yapan Oğuz Mühürdar'ı sigortasız çalıştırdığı gerekçesiyle mahkemelik olan Fatih Ürek'in, 3 bin 581 günün ücretini ödemesine karar verildi. Kararın bozulmasını talep eden Ürek'in itirazı da reddedildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şarkıcı Fatih Ürek’in 10 yıl orkestra şefliğini yapan Oğuz Mühürdar, şarkıcının kendisini sigortasız çalıştırdığı iddiasıyla 2014’te dava açmıştı.

Mühürdar, Ürek’in SGK’ya verilmesi gereken belgeleri teslim etmediğini, sigorta primleri de yatırmadığını iddia etmiş, Ürek ile çalıştığına dair fotoğraf ve videoyu da dava dosyasına sunmuştu.

Hakim, Ürek’in 3 bin 581 gün Mühürdar’ı sigortasız çalıştırdığına hükmederek, ücretin ödenmesine karar verdi. Ürek, kararın bozulması talebiyle İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne başvurdu ama mahkeme bu itirazı reddetti.

Ünlü şarkıcı bu karara da itiraz etti. Dosya, Yargıtay’a gönderildi. Yargıtay da, Bölge Adliye Mahkemesi kararının yerinde olduğuna hükmetti. Mühürdar’ın avukatı Gökhan Alpertunga “Bu karar sahne ve performans sanatçıları açısından emsal niteliğindedir” dedi.

Orkestra şefini 10 yıl sigortasız çalıştıran Fatih Ürek’e kötü haber! Binlerce günün borcunu ödeyecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.