Onyekuru, Galatasaray’a gelmek için şart koydu

featured
service

Babel dışında hücum oyuncularından beklediği katkıyı alamayan Galatasaray, devre arasında kanat forvet transferi yapacak. Listenin ilk sırasına yazılan isim yine Henry Onyekuru oldu.

Sabah’ın haberine göre; Geçen sezon tamamlanmadan Fransa’ya dönmek zorunda kalan Nijeryalı oyuncu, hazırlık kampına katılsa da istediği başlangıcı yapamadı. Yedek kulübesinden çıkamayan Onyekuru için Everton’a 13 milyon Euro ödeyen Monaco, bu rakamın altına genç oyuncusunu satmak istemiyor.

Formül yeniden kiralama

FFP yüzünden ocak ayında bu rakamı ödemesi imkansız olan Galatasaray ise Onyekuru’yu tekrar kiralamanın formülünü arıyor.

Onyekuru’nun şartı: 1.5 yıl

Onyekuru da ilk kez Aslan’a şart koştu ve “Geçen sezon olduğu gibi 6 aylığına Monaco’dan ayrılmak istemiyorum. Bir buçuk yıllık anlaşma sağlarsanız, Galatasaray’a dönmek isterim” mesajını yolladı.

Galatasaray yönetimi olumlu karşıladı

23 yaşındaki yıldızın bu talebini olumlu karşılayan sarı-kırmızılılar, 1 buçuk yıllık kiralık sözleşmeye 2022 yazında geçerli zorunlu satın alma opsiyonu da ekleyecek.

FFP kıskacı 2022’de bitiyor

2018’de UEFA ile 4 yıllık iş birliği anlaşması imzalayan Galatasaray’da FFP kıskacı 2022 yazında sona eriyor ve Onyekuru’nun bonservisi için engel kalmıyor.

Onyekuru, Galatasaray’a gelmek için şart koydu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir