Okullarda, toplu taşımada, AVM’de maske takmak zorunlu mu?

Milli Eğitim Bakanlığı, salgın nedeniyle okullarda ara verilen sosyal etkinliklerin belirlenen kural ve esaslara göre yapılabileceğini duyurdu. Yeni genelge 81 ile gönderildi.

featured

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, milyonlarca kişiyi ilgilendiren son dakika gelişmesini duyurdu. Açık havada maske şartı kalktı. Aynı şekilde HES kodu uygulamasında da sona gelindi. Okullar ve sınıflarda maske takılacak mı? Sağlık Bakanı Koca, sınıflar için alınan kararı da açıkladı.

BUNDAN SONRA İKİ VAKADA SINIFLAR KAPANMAYACAK!

Son dakika haberine göre artık iki vakada sınıflar kapanmayacak. HES kodu uygulaması da kaldırıldı. Aynı şekilde hastalık belirtisi olmayan kişilerden test istenmeyecek.

‘UÇAK, OTOBÜS, OKUL GİBİ KAPALI ALANLARDA…’

Fahrettin Koca, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Mesafenin korunmadığı kapalı alanlarda, uçak, otobüs, tiyatro, sinema, sağlık kuruluşları ve okulların kapalı alanlarında maskeleri kullanmaya devam ediyoruz. TURKOVAC aşısını gelecek haftadan itibaren aile hekimleri dahil bütün sağlık kuruluşlarımızda başlatmak istiyoruz. Maskeleri hayatımızdan çıkarmıyoruz, gerektiğinde takmak üzere yanımızda taşıyoruz. Büyüklerimiz ve kronik hastalığı olanlarla beraberken vazgeçilmez olmalı.”

 

Fahrettin Koca, Bilim kurulu sonrası duyurdu: “Maske yasağı ve HES kodu uygulaması kaldırıldı”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir