NTV neden boykot ediliyor? Twitter’da NTVBoykot gündeme oturdu…

Twitter’da NTV’ye tepki gösterilerek, ‘’Boykot’’ çağrısı yapıldı. NTV’de Fenerbahçe haberi sunulurken 5 yıldızlı logonun kullanılması, boykot çağrılarını da beraberinde getirdi. Peki NTV neden boykot ediliyor? İşte detaylar…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

7 Temmuz Ntv neden boykot ediliyor? Twitter’da NTVBoykot gündem oldu! Türkiye gündeminde her saat başı farklı olaylar yaşanmaya devam ederken tepkilerin ardı arkası kesilmiyor. Twitter’da son saatlerde gündeme giren #NtvBoykot hashtagi neden açıldığı araştırılıyor. Fenerbahçe’nin birkaç hafta önce beş yıldızlık logoyu kullanıma sokmasının ardından olayların ardı arkası kesilmedi. Fenerbahçe 5 yıldızlı logo ile ilgili müracaat yaptığını açıklarken bu süre içerisinde ise Galatasaray’dan tepkiler yükselmeye başladı.

NTV NEDEN BOYKOT EDİLİYOR?

1959 öncesi şampiyonluklarının sayılmasını isteyen Fenerbahçe Spor Kulübü bununla ilgili ciddi kampanya ve çalışmalar yürütmüştü. Türkiye Futbol Federasyonu’nun değerlendirmeye aldığı söylenilen 1959 öncesi şampiyonlukları ile ilgili ret yanıtı alan Fenerbahçe kulübü sonrasında ise sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalar ile birlikte 5 yıldızlı logoyu kullanıma sunduklarını açıkladı.

Yeni sezonda da Süper Lig’de 5 yıldızlı formayı giyeceklerini açıklayan Fenerbahçe’nin yeni logosu ise birçok kanaldan yayınlanmaya başladı. Buna göre ise son olarak Ntv ekranlarında 5 yıldızlı logonun kullanılması Galatasaray taraftarlarından tepki çekmeye başladı.

Galatasaray Spor Kulübü resmi hesapları üzerinden bu konu ile ilgili açıklamalar yayınlanırken bu konuyu hukuki yollara taşıyacaklarını açıklamıştı. Bugün ise NTV ekranlarında Fenerbahçe haberi sunulurken ekranlara 5 yıldızlı Fenerbahçe’nin yeni logosunun koyulması tepkileri beraberinde getirdi.

Galatasaray taraftarları tarafından başlatılan #NTVBoykot etiketi kısa süre içerisinde Türkiye gündemine 2.sıradan girdi. Ntv hakkında 2.024 tweet atılırken gündemde bu konunun üzerinde çok fazla durulacağa benziyor. Galatasaray taraftarlarından gelen tepkilerin ardı arkası kesilmezken konu ile ilgili NTV kanalından herhangi bir açıklama gelmedi.

Galatasaray’ın Fenerbahçe’nin 5 yıldız kullanımına yönelik duyurusu şöyle;

Başkanımız Dursun Özbek tarafından Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanlığı’na gönderilen dilekçe aşağıdaki gibidir.

“TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU YÖNETİM KURULU SAYIN BAŞKANLIĞI’NA

Ulusal lig statüsü dışında elde edilen şampiyonluklara dair yapılan hukuk dışı işlemlerin durdurulması ve gerekli önlemlerin alınması talebidir.

AÇIKLAMALAR:

Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından 06.07.2022 tarihinde, bu sezon itibariyle iddia edilen 28 Türkiye Şampiyonluğu’nun karşılığı olan beş yıldızlı logo kullanımının hayata geçirildiği www.fenerbahce.org üzerinden yapılan duyuru ile kamuoyuna bildirilmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu konuda alınmış bir karar olmamasına rağmen yapılan duyuru gayrimeşrudur. Kulübümüz 23.03.2021 tarihinde bu konuyla ilgili gerekli itirazlarını yazılı olarak beyan ederek başvurunun neden reddedilmesi gerektiğini sebepleri ile birlikte Sayın Federasyonunuza iletmiştir.

Altmış iki yıldır uygulanmakta olan Milli Lig Sisteminin kişisel hesaplar için yetki, şekil, usul, konu ve amaç bakımından hukuka aykırı bir şekilde değiştirilmesi amacıyla çaba harcamaya devam etmek, sportif başarısızlıklarını örtbas etmek için Türk futbolunu ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun itibarını zedelemek için gözünü kırpmayan, sorunlu bir düşüncenin ürünüdür.

İzansız ve hukuk tanımaz bir şekilde yapılmaya çalışılan bu ve benzeri girişimleri hoş görmemiz, Türk yargı ve idare sistemi ve kararlarını hiçe sayan, eşi benzeri olmayan şımarıklıkları görmezden gelmemiz beklenemez.

İnanıyoruz ki, sadece Galatasaray camiasının değil diğer kulüp yönetimleri ve taraftarlarının da ortak amacı, maddi ve manevi kayba uğramamak, armalarını asılsız pazarlama ve manipülasyon malzemesine aracı etmemektir. Bu amaçla herkesi hukukun, adaletin ve tarihi gerçeklerin yanında olmaya davet ederiz.

SONUÇ VE İSTEM:

Yönetiminizin göreve geldiği ilk günden beri gerek söylemleri gerekse eylemleriyle hukukun üstünlüğü ve adalet duygusuna önem verdiğine şahit olmaktayız.

Türkiye Futbol Federasyonu ilgili talimatlarında şampiyonluk yıldızlarının nasıl kullanılacağı açıkça belirtilmesine rağmen sürdürülmeye çalışılan bu orta oyununun sona erdirilmesi ve Türk futbolunun telafisi imkansız zararlara uğramasının engellenmesi için gereken tedbirlerin alınmasını ve TFF Talimatları uyarınca gerekli yaptırımların uygulanmasını talep ederiz.

Saygılarımla.

Dursun Aydın ÖZBEK

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı”

 

NTV neden boykot ediliyor? Twitter’da NTVBoykot gündeme oturdu…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.